W czwartek odbyło się oficjalne pożegnanie Theo Bosa przez klub, z którym był związany przez całe swoje życie – Vitesse Arnhem. Uczestniczył w nich Radosław Majdan, który reprezentował Polonię Warszawa. Bos, który prowadził zespół „Czarnych Koszul” na początku rundy wiosennej 2011 roku, zmarł 28 lutego w wieku 48 lat. Piłkarze Polonii uczcili jego pamięć minutą ciszy przed meczem z Lechem Poznań.

Dzień przed pogrzebem, na stadionie Vitesse odbyło się oficjalne pożegnanie trenera. Wzięło w nim udział kilka tysięcy kibiców oraz szerokie grono osób, które pracowały z Bosem. Wśród nich znalazł się Marc van Hintuum, który był asystentem Bosa podczas jego pracy przy Konwiktorskiej oraz Radosław Majdan, ówczesny trener bramkarzy Polonii.

Dwaj zawodnicy występujący dotychczas w zespole Młodej Ekstraklasy Polonii Warszawa – Patryk Duda i Maciej Joczys – pojawili się na dzisiejszym treningu pierwszego zespołu „Czarnych Koszul”. 20-letni Duda jest ofensywnym środkowym pomocnikiem, zaś o rok starszy Joczys środkowym obrońcą.

Miłosz Przybecki został wybrany do 11 kolejki przez portal „Wirtualna Polska”, ten sam zawodnik został wytypowany na ławkę rezerwowych w zestawieniu 2×45.com.pl. Inny zawodnik Polonii Warszawa Daniel Gołębiewski został wybrany przez portal 2×45.com.pl do Anty „11” 18 kolejki Ekstraklasy.

Źródło: własne / Wirtualna Polska / ksppolonia.pl