Piekarski polonistą. Kokoszka bliski Śląska? Dziewicki o taktyce Polonii. Derby 30 marca…

Pomocnik PGE GKS Bełchatów Piotr Piekarski pozytywnie przeszedł testy w Polonii i do końca bieżącego sezonu został wypożyczony do warszawskiego klubu. 

Adam Kokoszka
Kokoszka odejdzie do Śląska? (fot. ksppolonia.pl / Z. Luchciński)

Adam Kokoszka, stoper Polonii Warszawa finalizuje transferowe rozmowy ze Śląskiem Wrocław! Po nagłym i niespodziewanym odejściu Tomasza Jodłowca w kasie mistrzów Polski pozostały wolne środki na kontrakt środkowego obrońcy.

Piłkarz należy do grupy najlepiej opłacanych graczy Polonii. Ireneusz Król nadal nie wywiązał się ze zobowiązań wobec swojego dłużnika. Według tygodnika stoper „Czarnych Koszul” ma we Wrocławiu zarabiać ok. 80 tys. zł. „Wojskowi” na pozyskanie Kokoszki mają czas do 28 lutego. Według portalu „Weszło!” piłkarz jutro podpisze umowę ze Śląskiem…

Piotr Stokowiec w celu zabezpieczenia się przed sytuacją braku środkowego obrońcy zaprosił na treningi pierwszego zespołu stopera zespołu Młodej Ekstraklasy Tomasza Wełnę.

Wciąż ważą się losy Aleksandara Todorovskiego, którego chce pozyskać Legia…

Piotr Dziewicki wypowiedział się w „Gazecie Wyborczej” na temat Miłosza Przybeckiego. – Widać, że ma duży potencjał i przy dobrym przygotowaniu motorycznym może być z niego duża pociecha. W sposobie gry przypomina Jakuba Koseckiego z Legii – mówi legenda Polonii.

Popularny „Milan” chwali zespół Stokowca za dyscyplinę taktyczną. – Drużyna dobrze wypełniała założenia taktyczne. Może nie był to mecz na najwyższym poziomie, ale w czysto piłkarskich elementach Polonia prezentowała się nieźle. Można powiedzieć, że w drużynie został charakter i kolejnym rywalom wcale nie będzie łatwo pokonać „Czarnych Koszul”. To od lat cecha Polonii – uważa ekspert Canal+. Dziewickiemu podobało się ustawienie Jakuba Tosika, który asekurował środkowych obrońców i Łukasza Piątka. Dobre zawody zagrali także stoperzy Polonii Martin Baran Igor Morozov.

Ekspert Canal+ przypomina, że Polonia nie ma już takiej siły rażenia jak jesienią. – Oczywiście nie ujmując nic Danielowi Gołębiewskiemu, ale w poprzedniej rundzie byli w zespole Tomasz Brzyski, Władimir Dwaliszwili i Łukasz Teodorczyk, którzy nadawali ton grze ofensywnej. Bez całej trójki Paweł Wszołek zagrał słabszy mecz – mówi Dziewicki, który uważa, że gdyby Polonii nie udało się pozyskać w zimowym okienku transferowym napastnika, wówczas na tej pozycji mógłby zagrać Wszołek jako podwieszony zawodnik pod Gołębiewskim. Takie ustawienie dałoby szansę Przybeckiemu, który wraz z Wszołkiem mógłby być większym zagrożeniem dla rywali.

Popularny „Chrumek” uważa, że Lech będzie grał z Polonią otwartą piłkę. Jest szansa, że „Czarne Koszule” będą przeprowadzać kontry. Uważa, że w tym spotkaniu dobrze pokaże się „Miły”. – To może być rola Przybeckiego. Polonia może odnieść korzystny wynik, Lech musi wręcz wygrać. To, co uda się zdobyć „Czarnym Koszulom”, będzie można zaliczyć na plus. Jeśli przegrają po walce, to nic się nie stanie – kończy Dziewicki.

Mecz derbowy zagramy w „Wielką Sobotę”, tj. 30 marca 2013 roku o 18:00. Przy okazji przypominany o zbiórce na derby. Pieniądze na oprawę można wpłacać na konto 81 2490 0005 0000 4000 1454 2666 (w tytule DERBY).

„Weszło!” opublikowało „niewydrukowaną tabelę T-Mobile Ekstraklasy. Polonia nadal prowadzi z 32 punktami. Drugi jest Górnik, który traci do „Czarnych Koszul” punkt. Liderująca w „normalnej” tabeli Legia jest trzecia ze stratą 2 punktów do polonistów.

Źródło: własne / gksbelchatow.com / pilkanozna.pl / Weszło! / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Piekarski polonistą. Kokoszka bliski Śląska? Dziewicki o taktyce Polonii. Derby 30 marca…

Dodaj komentarz