Lukša i Tosik zawodnikami Polonii! Budzyńskiego sprawdzi Stomil

Strona oficjalna poinformowała, że Vytautas Lukša i Jakub Tosik podpisali kontrakty z Polonią. Litwin związał się z „Czarnymi Koszulami” dwuletnim kontraktem, natomiast Tosik, który powrócił do klubu po nieudanej przygodzie z Karpatami Lwów, podpisał umowę na sześć miesięcy z opcją przedłużenia jej o kolejny rok. 

 Lukša przebywał na testach w Warszawie od 10 stycznia. Podczas swojego pobytu z drużyną strzelił jedną bramkę (w spotkaniu z Podbeskidziem) i zaliczył asystę (przy golu Miłosza Przybeckiego w meczu z Dolcanem Ząbki).  Litwin jest prawym pomocnikiem. Ma na swoim koncie 13 meczów w reprezentacji swojego kraju. Ostatnio grał w w litewskim Ekranasie Poniewież, z którym jako podstawowy zawodnik sięgnął po tytuł mistrza kraju. Lukša przyczynił się do zdobycia trofeum rozgrywając 32 spotkania, w których zdobył 7 bramek.

Tosik jak już wspomnieliśmy grał ostatnio na Ukrainie. W Karpatach rozegrał 6 meczów.

Dominik Budzyński od 5 do 13 lutego przejdzie testy w Stomilu Olsztyn. – Chcemy wypożyczyć go do klubu, w którym będzie grał. Przy obecnej sytuacji kadrowej w bramce, z Sebastianem Przyrowskim i Mariuszem Pawełkiem, uważam, że idealnym wyjściem dla Dominika jest pójście na pół roku do pierwszej ligi. Musimy zainwestować w jego ogranie, bo za pół roku taki bramkarz może nam być potrzebny – mówił Piotr Stokowiec.

24 zawodników powołał Robert Wójcik, trener reprezentacji Polski do lat 16, na konsultację szkoleniową w Kleszczowie. Odbędzie się ona od 20 do 25 lutego. Wśród powołanych znaleźli się poloniści: Adam Ryczkowski i Bartłomiej Skowron.

Źródło: własne / ksppolonia.pl / stomil.olsztyn.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Lukša i Tosik zawodnikami Polonii! Budzyńskiego sprawdzi Stomil

  1. Tyle, że Lukša to poziom wyżej od Tosika… szeroka kadra Litwy (choć przeważnie zmiennik). Tosiu, to nawet nie jest kadrowicz B… Podobnie jak Brzyski, Ciesielski, Kaliszan, czy Gliwa, to człowiek, który liznął kadrę i nigdy w niej już nie zagrał…

  2. kompletuje nam się kadra na przyszły sezon.
    szczerze powiem Tosik nigdy jakoś mnie nie zachwycił swoją grą, miał może trzy cztery mecze gdzie coś pokazał był widoczny itd. chyba nawet asystę zaliczył ale w reszcie szarzyzna i jeśli grał co najwyżej przeciętne spotkania, a że ofensywa dawała czasem radę to co innego.

Dodaj komentarz