Brzyski rozwiązał kontrakt!

W poniedziałek 14 stycznia Tomasz Brzyski rozwiązał kontrakt z Polonią Warszawa za porozumieniem stron – poinformowała strona oficjalna. 31-letni pomocnik reprezentował barwy „Czarnych Koszul” od stycznia 2010 roku, zaliczając 82 występy oraz 6 strzelonych bramek. 

W godzinach popołudniowych Brzyski związał się z Legią dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejnych sześć miesięcy. W Legii będzie grał z numerem 17. – Chciałbym podziękować działaczom Legii i Polonii. Wszystko, co zostało ustalone wcześniej słownie udało się potem przenieść na papier. Nie było żadnych zgrzytów. Z warunków finansowych, które udało się wypracować dla Brzyskiego zadowolona jest Legia i sam piłkarz – dodał Jarosław Kołakowski.

Wywiadu dla telewizji Lecha Poznań udzielił Łukasz Teodorczyk. Stwierdził w nim, że cieszy się z zakończenia kwestii związanej swoją przyszłością. Lech jest dla niego dużym klubem z ambicjami. Chciałby pomóc Lechowi w wywalczeniu tytułu mistrzowskiego.

Nie boi się presji związanej z wynikiem. Cieszy go to, że będzie ona większa niż w Warszawie. Dzięki niej będzie w stanie osiągnąć lepszą formę potrzebną do stania się napastnikiem nr 1. Dzięki temu może się wybić i trafić do jeszcze lepszego klubu.

Na koniec wywiad, który przeoczyliśmy wczoraj. Daniel Gołębiewski w rozmowie z portalem iGol przyznał, że nie martwi go masowe opuszczanie zespołu przez kolegów z ataku. Jeśli będzie trzeba będzie starał się strzelać bramki i poprawiać swój bilans.

Dla Polonii byłoby lepiej jednak jakby Teodorczyk i Władimir Dwaliszwili zostali. Rywalizacja zawsze pomaga. Większym problemem może okazać się ubytek Marcina Baszczyńskiego, który miał bardzo duże znaczenie dla zespołu. – To bardzo doświadczony piłkarz, emanujący spokojem, który gbltrowadził do szatni w niełatwych dla nas czasach. To było bezcenne. Trzeba jednak działać dalej. Fajnie, że Marcin został pół roku dłużej. W wakacje miał już okazję odejść. Szkoda, że tak się stało – mówi „Dyzio”.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Legia Warszawa / Lech Poznań / iGol.pl / Onet.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz