W sobotę o godzinie 17:00 w podwarszawskich Ząbkach „Czarne Koszule” zmierzą się w rywalizacji o ligowe punkty z drużyną rezerw Legii Warszawa. Jutrzejszy mecz może być bardzo ważny dla naszych rywali. Zapraszamy na zapowiedź meczu.

W ligowej tabeli rezerwy mistrzów Polski zajmują odległe trzynaste miejsce i mają dwa oczka nad strefą spadkową. Biorąc pod uwagę przedsezonowe zapowiedzi i możliwości pozycja rezerw Legii jest poniżej oczekiwań. Od postawy naszych piłkarzy, których teoretycznie pozycja w tabeli w tym sezonie niewiele może się już zmienić będzie zależał ligowy byt Legii II.

Rafał Zembrowski, Hildeberto Pereira, Polonia Warszawa Legia II

Jesienią w spotkaniu naszych drużyn padł przy Konwiktorskiej bezbramkowy remis, który biorąc pod uwagę fakt wzmocnienia drużyny rywali wieloma piłkarzami z pierwszej drużyny (m.in. Dominik Nagy, Thibault Moulin, Hildeberto Pereira) można było uznać za sukces „Czarnych Koszul”.

Jutro teoretycznie powinno być łatwiej z racji urlopów piłkarzy „jedynki” oraz faktu, że dzień później juniorzy starsi Legii zagrają w Ząbkach rewanżowe spotkanie z Lechem Poznań w 1/2 finału mistrzostw Polski.

Warto też nadmienić, że w ostatnich pięciu ligowych meczach legioniści zdobyli ledwie jeden punkt. Z drugiej strony powszechnie wiadomo jakie emocje wywołuje nazwa „Polonia”. Można się spodziewać, że ci, którzy wyjdą na boisko przeciwko „Dumie Stolicy” potraktują mecz w szczególny sposób, dodatkowo organizatorzy spotkania zapowiedzieli wolny wstęp dla publiczności, co może nie ułatwić sytuacji naszym zawodnikom.