Polonia wygrywa w ostatnim meczu IV ligi!

Poloniści dziś przypieczętowali zwycięstwem nad Bzurą Chodaków swój awans do III ligi. Podopieczni Piotra Dziewickiego pewnie pokonali gospodarzy 3:1

21.06.2014: Polonia po meczu z Bzurą (fot. Polonia Warszawa)

Festiwal strzelecki rozpoczął w 14 minucie Patryk Strus, który głową pokonał bramkarza Bzury. W 35 minucie Michał Strzałkowski pięknym podaniem piętką otworzył drogę do bramki Mateuszowi Sołtysowi, który efektowną podcinką podwyższył wynik rywalizacji. W 42 minucie Bzura zdobyła bramkę kontaktową.

W 75 minucie na 3:1 podwyższył Marcin Kruczyk, który w sytuacji „sam na sam” okazał się lepszy od golkipera gospodarzy. W 85 minucie Polonia miała jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, ale Strzałkowski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Kruczyku.

Polonię na trybunach dopingowała spora rzesza fanów, a wśród nich m.in. Krzysztof BąkDaniel Mąka, Adam Pazio i Łukasz Piątek. Po meczu zawodnicy i kibice cieszyli się wspólnie na dziedzińcu klubowym. Po zakończeniu spotkania Jerzy Piekarzewski przekazał na ręce kapitana zespołu Aleksandra Foglera puchar za awans do III ligi, natomiast popularny „Strzała” pierścionek zaręczynowy swojej dziewczynie Kasi.

21.06.2014 (rozegrany na K6)
Bzura Chodaków – Polonia Warszawa 1:3 (1:2)
bramki: Patryk Strus 14, Mateusz Sołtys 35, Marcin Kruczyk 75

Polonia: Michał Brudnicki – Dawid Klepczyński, Aleksander Fogler, Piotr Augustyniak, Adenyi Lekan – Mateusz Sołtys, Adrian Ligienza (68. Wojciech Antczak), Kacper Lachowicz (71.  Damian Maleszyk), Patryk Strus (63. Bartosz Urbański) – Marcin Kruczyk, Michał Strzałkowski (85. Piotr Tyburski)

5 thoughts on “Polonia wygrywa w ostatnim meczu IV ligi!

1. :sztandar:
    Jeszcze raz dzięki dla chłopaków i sztabu! Pokazali charakter do końca. Gratulacje dla Strzały:)
    Do zobaczenia w przyszłym sezonie w trzeciej lidze!!! Do drugiej ligi jeden rok….