Podsumowanie środy w wykonaniu juniorów

Wszystkie mecze minionej kolejki odbyły się w środę. Był to wyjątkowo udany dzień dla MKS-u, wszystkie trzy najważniejsze roczniki wygrały swoje spotkania.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 7:2

Po przegranej ze Zniczem II Pruszków Polonia wróciła na zwycięską ścieżkę. „Czarne Koszule” rozgromiły beniaminka – Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Po pierwszej rundzie nasz zespół zajmuje pierwsze miejsce z 4 punktami przewagi nad Zniczem II, który wczoraj niespodziewanie zremisował z przedostatnią Pogonią Siedlce.

Rundę rewanżową poloniści zaczną właśnie wyjazdowym spotkaniem z Pogonią. Mecz odbędzie się w środę 8 maja, początek o 19:00. Na K6 Polonia wygrała 10:0.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 3:1

Nie zatrzymuje się zespół u-17, który wygrał już siódmy raz. Dzisiaj spotkanie nie zaczęło się najlepiej, rywal po strzale z rzutu karnego wyszedł na prowadzenie w 26 minucie. Na szczęście po 7 minutach było już 1:1, a w drugiej połowie poloniści dorzucili jeszcze 2 bramki. Dzięki wygranej strata do liderującej Legii wynosi tylko 1 punkt.

Ze względu na powołanie do kadry Jakuba Kisiela, o którym informowaliśmy w ostatnim podsumowaniu, mecz następnej kolejki z Nakami Olsztyn został przełożony. Oznacza to, że do gry Polonia wróci 15 maja, o 16:00. Wtedy czeka nas prawdziwy hit, spotkanie o awans z Legią Warszawa. W pierwszym meczu było 1:0 dla rywala.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Delta Warszawa 3:0

Nareszcie przełamał się zespół u-15. Po 4 meczach bez wygranej Polonia nareszcie zdobyła 3 punkty. W bardzo ważnym spotkaniu poloniści pokonali Deltę Warszawa. Dzięki temu przewaga nad strefą spadkową wynosi już 8 punktów.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z najsłabszą drużyną w lidze – GKS-em Bełchatów, który na razie nie zdobył nawet punktu. Spotkanie odbędzie się 5 maja o 13:00. W pierwszym meczu nie obyło się bez kłopotów, GKS wygrywał już 2:0, ale Polonia ostatecznie pokonała przeciwnika 3:2.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1

Ze względu na obecność tylko 5 drużyn w lidze, dopiero 19 maja Polonia zagra kolejne spotkanie,  na bocznym boisku jako gość z KS Bednarska – o 16:00. Rywal to ligowy outsider, w pierwszym spotkaniu było 15:0 dla naszego zespołu.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl