Podsumowanie kolejki w CLJ (01.05-05.05)

Ostatnią kolejkę poloniści występujący w CLJ mogą zaliczyć do udanych. Zwycięstwa odniosły drużyny u-17 i u-15. Zespół u-19 zdobył natomiast 1 pkt. na trudnym wyjeździe na Legię, choć przegrywał w pewnym momencie 0:2.

CLJ U-19: Legia Warszawa – MKS Polonia Warszawa 2:2 (2:0)
bramki: Paweł Kosmalski 38, Dawid Łącki 68

To czwarty mecz z rzędu polonistów bez wygranej, ale tym razem trudno narzekać na taki wynik. Legia na własnym boisku przed tą kolejką miała 12 wygranych w 13 meczach. Zapowiadało się po pierwszych 30 minutach, że rywale wygrają u siebie 13 raz. Legia świetnie zaczęła i w 24 minucie prowadziła 2:0, a do tego nie wykorzystała rzutu karnego. Przed przerwą Polonia zdołała jednak odpowiedzieć, a w drugiej połowie „Czarne Koszule” wyrównały. Dzięki temu punktowi poloniści utrzymali siódmą pozycję.

Teraz przed polonistami domowe starcie z Pogonią Szczecin, w sobotę o 12:00. Na wyjeździe był remis 1:1. Rywal zajmuje 9 miejsce i ma 6 pkt. mniej niż siódma Polonia.

***

CLJ U-17: Sandecja Nowy Sącz – MKS Polonia Warszawa 0:4 (0:3)
bramkiBłażej Tłaczała 7, 41 i 48; Karol Nowak 30

Zgodnie z planem nasz zespół pokonał na wyjeździe przedostatnią Sandecję Nowy Sącz. Mecz był już właściwie rozstrzygnięty w pierwszej połowie. Sytuacja w tabeli nie zmienia się. Nasz zespół nadal zajmuje trzecie miejsce i traci 2 pkt. do drugiego AKS SMS-u Łódź.

W następnej kolejce „Czarne Koszule” zmierzą się z Escolą na Saharze, w sobotę o 15:00. Rywal zajmuje 7 miejsce i traci 10 pkt. do Polonii. Na wyjeździe nasz zespół wygrał 3:2.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 4:3 (2:2)
bramki:
Paweł Tyszka 22 i 32, Antoni Kapusta 50 bramka samobójcza

W dobrej formie są najmłodsi zawodnicy, występujący w CLJ u-15. Polonia wygrała czwarty mecz z rzędu, udanie rewanżując się Jagielloni za porażkę na wyjeździe. Mecz zaczął się fatalnie, po 10 minutach było 2:0 dla gości. Do przerwy był już jednak remis. W drugiej części emocji też nie brakowało, ale ostatecznie poloniści przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Polonia umocniła się na 2 pozycji.

W następnym meczu „Czarne Koszule” zagrają z Łódzką Akademią Futbolu, w niedzielę o 17:00. Na Saharze Polonia wygrała 5:1. Rywal zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem 3 pkt. po 10 meczach.

2 thoughts on “Podsumowanie kolejki w CLJ (01.05-05.05)