Podsumowanie kolejki w CLJ (27.04-28.04)

To był całkiem udany weekend w wykonaniu młodych polonistów. Pewnie swoje spotkania wygrały zespoły u-15 i u-17. Martwić może tylko domowa porażka Polonii u-19.

CLJ U-19:MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:2 (0:0)
bramki: Dawid Łącki 90

Niestety na własnym boisku poloniści przegrali z sąsiadem z tabeli – Jagiellonią Białystok. Do przerwy był bezbramkowy remis. Rywale niestety wyszli na prowadzenie w 69 minucie, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry podwyższyli prowadzenie. Polonia zdołała w doliczonym czasie strzelić tylko bramkę honorową. Nasz zespół utrzymał siódme miejsce, ale ma tylko 1 pkt. przewagi nad białostocczanami.

Teraz przed polonistami bardzo ciężki mecz. „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa. Rywale wiosną świetnie się spisują – zdołali odrobić 9 pkt. straty do Lecha i awansowali na pozycję lidera. Mecz odbędzie się w czwartek o 11:00. Na Saharze było 0:0.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Stal Rzeszów 6:2
bramkiKarol Nowak x3, Błażej Tłaczała, Andrzej Witkowski, Szymon Słowik.

Świetnie spisał się zespół u-17. Polonia na własnym boisku rozbiła ósmą Stal Rzeszów. Dzięki wygranej „Czarne Koszule” awansowały na 3 miejsce. Strata do drugiej pozycji to jednak nadal 2 pkt.

W następnej kolejce Polonia zmierzy się na wyjeździe z Sandencją Nowy Sącz. Nasz zespół będzie zdecydowanym faworytem. Rywal zajmuje dopiero przedostatnie miejsce i raczej spadnie z ligi. Na Saharze „Czarne Koszule” wygrały 7:0. Spotkanie odbędzie się 2 maja o 12:00.

***

CLJ U-15: Wisła Płock – MKS Polonia Warszawa 1:4 (0:1)
bramka: Filip Kołodziejski 16 i 44, Antoni Kapusta 62, Jakub Szidel 63

Polonia zaliczyła bardzo udany wyjazd do Płocka. Nasz zespół prowadził do przerwy 1:0, a po 63 minutach było 4:0. Wisła była w stanie strzelić tylko jedną bramkę. To była 3 wygrana z rzędu polonistów.  Polonia utrzymała 2 miejsce, ale strata do Legii to wciąż 9 pkt.

W środę „Czarne Koszule” zagrają na Saharze z Jagiellonią Białystok, początek o 11:00. Na wyjeździe „Czarne Koszule” przegrał aż 1:7. Rywal jest jednak z Polonią w tabeli i ma 5 pkt. mniej.