Podsumowanie kolejki w CLJ (20.04-21.04)

Za zespołami MKS-u, występującymi w CLJ, kolejny weekend, który pozostawia niedosyt. Swoje spotkania zremisowały drużyny u-19 i u-17. Drugi raz z rzędu natomiast wygrała Polonia u-15, która zaliczyła efektowny come-back.

CLJ U-19: Korona Kielce – MKS Polonia Warszawa 2:2 (1:2)
bramki: Kacper Sankiewicz 12, Dawid Łącki 45

Troszkę zawiódł nasz najstarszy zespół, występujący w centralnej lidze juniorów. Polonia tylko zremisowała z Koroną Kielce, która przed tą kolejką zajmowała miejsce w strefie spadkowej. Polonia długo prowadziła 2:1, ale w doliczonym czasie rywale wyrównali. Strata punktów poskutkowała spadkiem na siódme miejsce. Strata do 3 miejsca to już 5 pkt.

W sobotę o 12:00 na Saharze mecz z sąsiadem z tabeli – z ósmą Jagiellonią Białystok. Rywal ma 4 punkty mniej. Na wyjeździe „Czarne Koszule” wygrały 2:1.

***

CLJ U-17: Wisła Płock – MKS Polonia Warszawa 0:0 (0:0)

Niestety drugi remis z rzędu drużyny u-17. Polonia podzieliła się punktami z Wisłą Płock. W meczu nie padła ani jedna bramka. Nasz zespół utrzymał jednak 4 miejsce, a strata do drugiej pozycji to nadal tylko 2 pkt.

W następnej kolejce „Czarne Koszule” zagrają ze Stalą Rzeszów. Mecz odbędzie się w sobotę o 15:00 na Saharze. W pierwszej rundzie Polonia przegrała 1:2. Rywal zajmuje 8 miejsce i traci aż 16 pkt. do naszej drużyny.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Widzew Łódź 3:2 (0:2)
bramka: Paweł Tyszka 23, Antoni Kapusta 51 i 77

Efektowny come-back zaliczyła Polonia u-15. Nasz zespół fatalnie zaczął i przegrywał 0:2 po 13 minutach. W 21 minucie jeden z rywali obejrzał czerwoną kartkę, ale do  przerwy wynik się nie zmieniał. W 2 połowie Polonia zaczęła odrabiać straty i na 5 minut przed końcem strzeliła zwycięską bramkę. Wygrana pozwoliła awansować z czwartego na drugie miejsce. Strata do liderującej Legii to jednak aż 9 pkt.

W następny weekend poloniści zmierzą się z Wisłą Płock, która zajmuje 5 miejsce i ma 5 pkt. mniej. W pierwszej rundzie poloniści wygrali 2:1.