Podsumowanie kolejki w CLJ (13.04-14.04)

To był niezbyt udany weekend dla zespołów MKS-u Polonii. Co prawda przełamała się drużyna u-15, ale pierwszą porażkę odniosła Polonia u-19. Dodatkowo w ostatnich minutach zwycięstwo uciekło zespołowi u-17.

Dawid Łącki

CLJ U-19: MKS Polonia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:4 (1:1)
bramki: Dawid Łącki 21

Niestety zespół u-19 nie jest już niepokonaną drużyną w tym roku. W sobotę poloniści musieli uznać wyższość sąsiada z tabeli – Zagłębia Lubin. Spotkanie zaczęło się dobrze dla naszego zespołu. W 21 minucie Polonia wyszła na prowadzenie po bramce niezawodnego Dawida Łąckiego. Niestety rywale przed przerwą wyrównali. Remi długo się utrzymywał, ale w 80 minucie goście wyszli na prowadzenie, a w siódmej minucie doliczonego czasu dobili polonistów. Przegrana zepchnęła nasz zespół na szóste miejsce.

W sobotę o 14:00 „Czarne Koszule” zmierzą się na wyjeździe z Koroną Kielce. Rywal zajmuje najwyższe miejsce w strefie spadkowej i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Na Saharze nasz zespół wygrał 1:0.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 4:4 (3:2)
bramki: Karol Nowak 2, Dawid Radomski 21 i 33, Błażej Tłaczała 77

Było bardzo blisko szóstej wygranej z rzędu „Czarnych Koszul”. Spotkanie od początku układało się bardzo dobrze. Po 21 minutach było 2:0. Niestety potem do głosu doszli goście i w 31 minucie było już 2:2. Dwie minuty później nasz zespół wyszedł jednak na prowadzenie. W 58 minucie Jagiellonia wyrównała, ale od 77 minuty Polonia znów prowadziła. Wydawało się, że nasz zespół po szalonym meczu zgarnie 3 punkty, ale tym razem doliczony czas okazał się zabójczy dla „Czarnych Koszule”. W 5 minucie doliczonego czasu sędzia odgwizdał rzut karny, który goście wykorzystali. Mecz zakończył się remisem 4:4. Polonia z tego powodu spadła z 2 na 4 miejsce, ale strata do 2 miejsca to tylko 2 pkt.

W następne kolejce Polonia wybierze się do Płocka na mecz z Wisłą. Rywal wiosną spisuje się słabo i choć jesień zakończył na 10 miejscu, teraz ma tylko 4 pkt. przewagi nad strefą spadkową. U siebie „Czarne Koszule” zremisowały 2:2.

***

CLJ U-15: UKS Varsovia – MKS Polonia Warszawa 0:3 (0:1)
bramka: Paweł Tyszka 23, Antoni Kapusta 51 i 77

Po dwóch porażkach z rzędu zespół u-15 przełamał się w bardzo dobrym stylu. Polonia pokonała na wyjeździe 3:0 Varsovię. Wyróżnić trzeba Antoniego Kapustę, który zdobył 2 gole.  Pomimo wygranej „Czarne Koszule” pozostały na 4 miejscu, ale strata do 2 pozycji to tylko 1 pkt.

Teraz przed polonistami domowe starcie z Widzewem. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 16:30. W pierwszym spotkaniu Polonia wygrała 3:0. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce.