Podsumowanie kolejki w CLJ (06.04-07.04)

Kolejny bardzo dobry weekend w wykonaniu zespołów u-19 i u-17. Obie drużyny wygrały swoje spotkania. Gorzej poszło drużynie u-15, która na własnym boisku przegrała w derbach.

Dawid Łącki

CLJ U-19: Arka Gdynia – MKS Polonia Warszawa 2:4 (1:1)
bramki: Dawid Łącki 16, 48 i 90; Paweł Kosmalski 51

Polonia nadal pozostaje niepokonana w tym roku. Tym razem poloniści świetnie spisali się na wyjeździe. Nasz zespół po zaciętym meczu pokonał Arkę Gdynia. Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się Dawid Łącki, który skompletował hat tricka. Napastnik rozegrał w tym sezonie 13 spotkań w CLJ u-19 i strzelił 13 bramek oraz zanotował 4 asysty.  „Czarne Koszule” nadal pozostają jednak na 5 miejsce, ale do drugiej Legii tracą tylko 4 pkt.

W następnej kolejce Polonia zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Spotkanie odbędzie się na Saharze w sobotę o 15:00. Rywal zajmuje 6 miejsce i ma tyle samo punktów na koncie. Na wyjeździe „Czarne Koszule” wygrały 3:2.

***

CLJ U-17: Korona Kielc – MKS Polonia Warszawa 2:3 (1:0)
bramki: Sebastian Baranowski 56 i 77, Błażej Tłaczała 90

Zwycięstwo odniósł też zespół u-17. „Czarne Koszule” pokonały na wyjeździe Koronę Kielce. Do przerwy to jednak gospodarze prowadzili. Polonia wyrównała w 56 minucie, ale od 67 minuty znów nasz zespół przegrywał. Końcówka należała jednak do „Czarnych Koszul”. Zwycięska bramka padła w 5 minucie doliczonego czasu. Wygrana pozwoliła awansować na drugie miejsce w tabeli (po zakończeniu ligi, druga drużyna grupy wschodniej zagra z drugą drużyny grupy zachodniej o 3 miejsce).

W sobotę o 12:00 poloniści zagrają z Jagiellonią Białystok. Rywal zajmuje 6 miejsce i ma 7 pkt. mniej. Na wyjeździe „Czarne Koszule”  wygrały 2:0.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Legia Warszawa 1:3 (1:0)
bramka: Jakub Szidel 3

Niestety druga porażka z rzędu zespołu u-15. Nasz zespół przegrał w derbach na własnym boisku. Spotkanie zaczęło się jednak bardzo dobrze. Polonia prowadziła o 3 minuty. Niestety druga część należała do gości. Po tym meczu Polonia spadła na 4 miejsce.

W sobotę o 15:00 poloniści zagrają na wyjeździe z Varsovią. Rywal zajmuje 5 miejsce i ma 2 pkt. mniej od polonistów.