Po 25. kolejce Polonia w lepszej sytuacji od Resovii, ale szanse na utrzymanie minimalnie spadły

25. kolejka znów była daleka od idealnej dla Polonii. Swój mecz wygrało Podbeskidzie, które traci już tylko 2 pkt. do Polonii. Na wyjeździe zwyciężyła też Stal z Wisłą Płock, strzelając bramkę na 2:1 grając w dziesiątkę, co pozwoliło Stali właściwie wypisać się już z walki o utrzymanie. Najważniejsze jednak, że na własnym boisku porażki doznała Resovia.

Krzysztof Koton

Dzięki temu w obydwu modelach statystycznych publikowanych na portalu X nasz zespół ponownie ma większe szanse na utrzymanie niż rywal z Rzeszowa. Jednocześnie prawdopodobieństwo utrzymania minimalne spadło, w modelu Klimka z 49,5% do 48,8%, a w przypadku modelu Fortuny z 56,12% do 53,25% (Resovii szanse na utrzymanie spadły dużo bardziej). Różnice między Polonią i Resovią są jednak minimalne. Dużo na pewno może zmienić przyszła kolejka, gdy nasz zespół zmierzy się na K6 z klubem z Rzeszowa.

Author: muchomor

6 thoughts on “Po 25. kolejce Polonia w lepszej sytuacji od Resovii, ale szanse na utrzymanie minimalnie spadły

 1. Podbeskidzie,Resovia no i Polonia jedna sie utszyma wiec szase Poloni sa 33% cienko no ale jakas szasa jest.
  Reszta stawki odjechala co tylko pokazuje jak te 3 druzyna plus zaglebie odstaja od reszty stawki.
  Nigdy bym nie pomyslal po awansie ze mozemy sie zamienic z Pogonia Siedlce.
  Prezes nie zwolni trenera nawet w przypadku two two…ale zwolni go w trakcie sezonu bo ta ekipa bedzie cienka tez i w … lidze.Licze tylko ze Podbeskidzie i Resovia beda jeszcze slabsze.

 2. Zabłebie – leci !
  Podbeskidzie – dużo tam się dzieje, niezły cyrk, ale będa walczyć . Mają trenera .
  Resovia – słabi, organizacyjnie też słabo.
  My – słabi sportowo , słabo organizacyjnie. Lepszy kalendarz.
  Czy się utrzymamy ? Wierzę, że tak . W poniedziałek będzie dzień prawdy.

 3. Najgorsze że nie wiemy czy ten brak rozwagi naszego zespołu wynika z dyktanda kogoś z góry czy nie. Bo jak tłumaczyć brak Bajdura w każdej pierwszej połowie? To jest sabotaż. Czyli według mnie prezes i trener są dogadani i biorą na klate spadek. A my sie łudzimy jeszcze jakąś walką o utrzymanie! A w Pruszkowie jak było, może walka? Kpina! Taki Bajdur i jego podania czy sfg już dawno by sprawe wyjaśniły. Tu ewidentnie ktoś nie chce pozostać w tej lidze.

 4. W poniedziałek pierwszy raz od dawna będziemy faworytem, choć nie jakimś tam super faworytem. Podbeskidzie, które wydaje się być groźniejsze dla nas niż Resovia, gra w Łęcznej. Tam raczej typuje na Górnika, choć może być różnie. Reasumując: Stawka meczu z Resovią- gigantyczna. To be or not to be!!!

 5. Moim zdaniem ani Nitot ani Smalec
  spasc nie chca ..mysle ze ta liga obu panow zwyczajnie przerosla/przeliczyli sie …Trenera sportowo a Prezesa organizacyjnie i finansowo i spisku tu zadnego nie ma.
  Boje sie jednego ze kibice widzac brak prub wstrzasu druzyna poprzes zmiane trenera po nie daj boze spadku przestana na stadion przychodzic a Prezes widzac brak wsparcia sie wycofa a miasto tylko zatrze rece …oby do tego nigdy nie doszlo a przynajmniej przed powstaniem nowego stadionu.

 6. Spadek – widmo zagląda nam w oczy coraz bardziej. Czy jest nerwowo w klubie ? Kto tam wie ? Możemy jedynie sie zmobilizować na ten jeden mecz i zapomnieć o tym co było.
  Za nami niewiele przemawia – atut własnego boiska (1 wygrany mecz !) . Ogarnęlismy nieco obronę .
  Atak nie istnieje .
  Nitot chyba wie ze 2 liga kosztuje tyle samo co pierwsza a zyski mniejsze i szansa na sponsora też mniejsza.
  Nie wiem dlaczego tak uparcie trzyma się Smalca.

Dodaj komentarz