Zbiórka na wieniec i flagę od polonijnej społeczności

Grupa „Ultras Enigma” rozpoczęła kibicowską zbiórka pieniędzy na godne pożegnanie naszego Prezesa, Legendy – Jerzego Piekarzewskiego! Szczegóły w rozwinięciu niusa.

Jerzy Piekarzewski, Pekin

Za zebrane środki, w imieniu całej społeczności kibicowskiej, zakupiony i złożony będzie duży wieniec oraz powstanie flaga ku pamięci naszej legendy.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

8 thoughts on “Zbiórka na wieniec i flagę od polonijnej społeczności

 1. Jeden jedyny raz przez kilka minut rozmawiałem ze śp. Piekarzewskim a rozmowę zapamiętam do końca życia. To musiało być chyba za schyłkowego Wojciechowskiego. Dostał jakąś nagrodę od HGW, odznaczenie czy coś. W każdym razie towarzyszyło jej 10 tys. zł, które on wówczas w całości przeznaczył na drużyny młodzieżowe Polonii. 10 tys. wtedy miało inną wagę niż dziś. Wystarczył rzut oka na garnitur czy buty by wiedzieć, jak bardzo by mu się te pieniądze na emeryturze przydały. Zasugerowałem, że może powinien zostawić coś dla siebie, leki drogie, emerytura wiadomo, a on tylko machnął ręką i popatrzył na mnie jak na głupka.
  – Pieniądz? Eeee, dziś jest, jutro go nie ma. To nie jest ważne (lub nie ma co się przywiązywać – nie jestem pewien po latach)

  Nie dość, że zrobiło to na mnie ogromne wrażenie (pamiętajmy, że klubem rządził wtedy Wojciechowski, dla którego „piniądz” był zawsze najważniejszy), to jeszcze mocno wpłynęło na moje myślenie o pieniądzach właśnie. W końcu dziś są jutro ich nie ma. Są rzczyw wazniejsze

  RiP Panie Jurku i Szacun.

 2. Ja pana Jurka dobrze pamietam i nie raz z nim rozmawialem to byl czlowiek ktory by oddal dusze za Polonie, Oczywiscie pamietam jak nam pomagal finasowo a to byly ciezkie czasy.
  Szacunek ma u wszyskich ktorzy kiedys byli lub sa zwiazani z Polonia i mieli te szczecie pana Piekarzewskiego poznac.

  1. Po prostu nikt z dzisiejszego zarządu klubu nie był wcześniej związany z Polonią i nic nie wie o jej historii i ludziach sercem oddanych tej społeczności. Nie kultywują tradycji i gdzieś to mają. Wielki Wstyd dla obecnego włodarza i jego świty.

Dodaj komentarz