Podsumowanie kolejki w CLJ (28.03-30.03)

To była  udana kolejka dla zespołów u-17 i u-19 MKS-u Polonia Warszawa, występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Obie drużyny dość spokojnie wygrały spotkania. Gorzej poszło Polonii u-15, która musiała uznać wyższość Escoli.

CLJ U-19: MKS Polonia Warszawa – Warta Poznań 3:2 (2:1)
bramki: Mateusz Paradowski 2 i 56, Bartosz Falbierski 29

To był udany rewanż w wykonaniu polonistów na Warcie Poznań, która zajmowała przed tą kolejką drugie miejsce w tabeli. Polonia szybko wyszła na prowadzenie i do przerwy wygrywała 2:1. W drugiej części dość szybko udało się podwyższyć prowadzenie. Rywal w doliczonym czasie dzięki bramce samobójczej polonistów zbliżył się, ale na więcej nie starczyło czasu. Wygrana pozwoliła polonistom awansować na 5 pozycję.

W następnej kolejce „Czarne Koszule” zagrają z Arka Gdynia. Rywal zajmuje 7 miejsce i traci tylko 1 pkt. do polonistów. Na Saharze nasz zespół wygrał 1:0. Rewanż w niedzielę o 11:00.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – KKP Korona Kielce 3:0 (2:0)
bramki: Dawid Radomski 8 i 28, Szymon Słowik 90

Zgodnie z planem poloniści pokonali bez większych problemów KKP Koronę Kielce. Już do przerwy nasz zespół prowadził 2:0. W doliczonym czasie „Czarne Koszule” podwyższyły prowadzenie. Dzięki zwycięstwu poloniści umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli.

Za tydzień wyjazdowy mecz z Koroną Kielce. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o 12:00. Rywal zajmuje 11 miejsce, mając 21 pkt. mniej od Polonii. Nasz zespół będzie faworytem. Na Saharze było 5:0 dla naszego zespołu.

***

CLJ U-15: Escola Varsovia – MKS Polonia Warszawa 4:1 (1:0)
bramka: Marcel Dziewa 78

Nie udał się polonistom wyjazd na Escolę. Do przerwy co prawda nie było źle, Polonia po 40 minutach przegrywała tylko 0:1. Niestety w drugiej połowie było już gorzej, gospodarze dołożyli 3 trafienia. Nasz zespół było stać tylko na honorową bramkę w samej końcówce meczu. Z 9 punktami po 5 meczach Polonia nadal jednak zajmuje 3 miejsce.

Teraz przed polonistami mecz z Legią. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 10:00 na Saharze. Rywal po 5 meczach jest liderem z kompletem punktów na koncie.