Kosiorowski: Pierwszy raz od obozu w Belek, regularnie trenujemy na naturalnej murawie

Na oficjalnym kanale Polonii miała miejsce premiera podcastu „Rozmowy przy #K6”, którego pierwszym gościem był Dyrektor Sportowy „Czarnych Koszul” Piotr Kosiorowski. Oprócz pytań o realia pracy w klubie, czy współpracy z (odpowiedzialnym za klubowy scouting) Igorem Biedrzyckim, pojawił się też bardzo ciekawy wątek dotyczący aktualnej i przyszłej infrastruktury klubowej… Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Piotr Kosiorowski, Rafał Smalec

Przy okazji pytania jednego z internautów o pomysł na trwałe rozwiązanie kwestii braku boiska treningowego, mogliśmy się dowiedzieć o kulisach bardzo konkretnych kroków podjętych w tym celu przez klub, a przede wszystkim propozycji złożonej Miastu Stołecznemu Warszawa przez Prezesa Grégoira Nitota… „Mieliśmy bardzo dużo koncepcji. Chcieliśmy zainwestować w Ośrodek Marymont, na którym trenujemy i wynajmujemy na co dzień, bo nie ma tam sekcji piłkarskich, a są dwa bardzo dobre boiska i nasz Prezes był gotowy zainwestować tam na pewno spore pieniądze i to byłoby chyba najlepsze dla nas. Rozmawialiśmy z AWF-em, bo mają też sporo terenów. Nawet wczoraj byłem na spotkaniu z rektorem i całą „świtą” na AWF. Była koncepcja dwóch terenów w okolicach Warszawy. Natomiast cały czas spotykamy się z przeszkodami z różnych względów – głównie biurokratycznych. W pewnym momencie w mieście usłyszeliśmy, że jest 0% szans na teren jakikolwiek w Warszawie, więc nic się w tym kierunku nie zmieniło. Mamy jeszcze jeden pomysł z prywatnym właścicielem i być może uda się jakieś porozumienie osiągnąć”.

Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za pozytywny finał rzeczonego pomysłu i porozumienia, licząc jednocześnie na więcej szczegółów w tym wątku. Tym bardziej że w kontekście wspomnianej infrastruktury klubowej szczególnie uderza  cytat z późniejszego fragmentu rozmowy, odnośnie dotychczasowych realiów treningowych podopiecznych Rafała Smalca… „Pierwszy raz po powrocie z obozu zagranicznego (w Belek – przyp. red.) od wczoraj trenujemy regularnie na naturalnej murawie. Do tego czasu jak cyrk obwoźny szukaliśmy po Warszawie, już nie mówię o naturalnym, co nawet sztucznego boiska, gdzie moglibyśmy odbyć trening w normalnych warunkach”. 

Całość rozmowy z Dyrektorem Sportowym „Czarnych Koszul” znajdziecie w poniższym nagraniu.

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

4 thoughts on “Kosiorowski: Pierwszy raz od obozu w Belek, regularnie trenujemy na naturalnej murawie

 1. „Tragiczna wiadomość nie tylko dla kibiców Czarnych Koszul. Dziś rano, w wieku 90 lat, zmarł Honorowy Prezes KS Polonia Warszawa Jerzy Piekarzewski. Nikt nie zastąpi w naszym klubie Człowieka-legendy, który był prawdziwą opoką warszawskiej Polonii. Cześć Jego pamięci!”

 2. Hm ..wywiad dobry.
  Z baza to nie jest nowy temat i od bazy powinno sie zaczynac fundamenty w klubie zeby nie bylo wlasnie takich sytuacji ze jest 1 liga i nie ma na czym trenowac na to byl czas jak druzyna byla w 3 lidze jak sie mysli na powaznie o powrocie do extraklasy.
  Teraz ewentualne nie powodzenia nie mozna zrzucac na baze treningowa skoro od 4 lat mamy Dyrektora sportowego i wszyscy kibice o tym trabili…
  Czas na wyrwanie kawalka terenu od niasta byl gdy byla 4 liga i nicht nie zakladal z tej mrocznej strony ze Polonia sie odrodzi zeby zrobic konkurencje…teraz jak jest 1 liga ludzie z zielonej strony zaczynaja swoj tradycyjny festiwal zeby bron boze Polonia sie nie odrodzila to przykre ale tak to wyglada jak sie wezmie pod uwage wielkosc i bogactwo miasta to wogle w glowie sie nie miesci ze w tak duzym miescie nie ma gdzie trenowac a ratusz od 30 kat ma ta sama spiewke i nic sie nie zmienia.

  1. „Czas na wyrwanie kawalka terenu od niasta byl gdy byla 4 liga..”
   łatwo powiedzieć, łatwo się mądrzyć sprzed monitora i formułować kategoryczne tezy.
   Ja np. nie jestem w stanie ocenić czy to było realne za czasów 3 ligi czy wtedy było łatwiej/ trudniej niż teraz i czy miasto w ogóle jest skore rozdawać grunty.
   Jak dla mnie to miasto wręcz próbuje się częściowo uwłaszczyć na Polonii poprzez parking i centrum sportu.

   „…i nicht nie zakladal z tej mrocznej strony ze Polonia sie odrodzi zeby zrobic konkurencje…teraz jak jest 1 liga ludzie z zielonej strony zaczynaja swoj tradycyjny festiwal zeby bron boze Polonia sie nie odrodzila…”
   i jeszcze te teorie spiskowe..
   Różni złole siedzą i knują jak to tylko zaszkodzić Polonii. Ale za czasów 3 ligi jakby nam miasto dało grunty to by nie zauważyli, umknęło by to ich uwadze, mogliśmy ich przechytrzyć.

 3. Wiesz straszna madrosc od ciebie wali…az sie dziwie patrzac na twoje modre uwagi nie tylko do mnie czemu
  Klub twojej wiedzy nie wykorzystuje byli bysmy blisko Realu Madryt zapewne a nie dyskutowali a czemu tak a czemu nie inaczej wow z takim umyslem to tylko patrzec jak Nobla dostaniesz.

Dodaj komentarz