Podsumowanie kolejki w CLJ (23.03-24.03)

Całkiem dobrze poradzili sobie młodzi poloniści w miniony weekend. Swoje spotkania wygrały zespoły u-15 i u-17. Natomiast drużyna u-19 podzieliła się punktami ze swoim rywalem.

CLJ U-19:  MKS Polonia Warszawa – Cracovia  1:1 (1:0)
bramki:
Dawid Łącki 20′

Dobrze rozpoczęli mecz poloniści. Nasz zespół prowadził od 20 minuty, gdy kolejne trafienie zaliczył najlepszy strzelec zespołu – Dawid Łącki. Jednobramkowe prowadzenie Polonii utrzymywało się bardzo długo. Niestety w 89 minucie jeden z naszych graczy zobaczył czerwoną kartkę, a minutę później Cracovia wyrównała. Nasz zespół zremisował drugi mecz z rzędu. Polonia spadła na 7 miejsce w tabeli.

Najbliższy mecz już w czwartek. Polonia na Saharze o 15:00 zmierzy się z Wartą Poznań. Rywal zajmuje drugie miejsce i ma 5 pkt. więcej. Na wyjeździe „Czarne Koszule” przegrały o:5.

***

CLJ U-17: Iglopol Dębica – MKS Polonia Warszawa 0:5 (0:4)
bramki: Błażej Tłaczała 5′ 13′ 42′ Dawid Radomski 30′ Szymon Słowik 90+’

Świetnie poloniści poradzili sobie na wyjeździe z Iglopolem Dębica. Mecz był rozstrzygnięty już po 45 minutach, gdy Polonia prowadziła 4:0. Zwycięstwo dało dużo. „Czarne Koszule” awansowały na 3 miejsce i zmniejszyły z 6 do 3 pkt. stratę do drugiego AKS SMS-u Łódź.

W czwartek o 12:00 na własnym boisku nasz zespół zmierzy się z KKP Korona Kielce. Rywal zajmuje 13 miejsce. Jesienią poloniści wygrali 2:0.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa- Łódzka Akademia Futbolu 5:1 (3:1)
bramkiAntoni Kapusta 20′ 45′ Filip Kołodziejski 32′ 42′ Marcel Dziewa 34′

Po nieudanym meczu z Jagiellonią, młodzi poloniści skutecznie poprawili sobie nastroje w meczu z Łódzką Akademią Futbolu. Co prawda po 22 minutach było 1:1, ale potem strzelali wyłącznie nasi piłkarze. W efekcie „Czarne Koszule” wygrały 5:1.

W czwartek o 12:00 na wyjeździe nasz zespół zagra z Escolą. Rywal po 4 meczach ma 7 pkt. na koncie, o dwa mniej niż Polonia.