Podsumowanie kolejki w CLJ (16.03-17.03)

To był przyzwoity weekend dla Polonii. Zespół u-19 zdobył cenny punkt w wyjazdowym meczu z liderem. Kolejne zwycięstwo odniosła drużyna u-17. Niestety dotkliwej porażki doznała Polonia u-15.

CLJ U-19:  Lech Poznań – MKS Polonia Warszawa 0:0 (0:0)

Po dwóch wygranych przyszedł na remis. Ciężko jednak narzekać, bo Lech to zdecydowany lider, który na własnym boisku wygrywa prawie wszystkie spotkania, więc trzeba uznać, że 1 pkt do dobry rezultat. Niestety jednak „Czarne Koszule” spadły z 5 na 6 miejsce.

Następny mecz w sobotę. Nasz zespół o 12:00 na Saharze zmierzy się z Cracovią. Rywal zajmuje 8 miejsce i traci do Polonii 4 pkt. Jesienią „Czarne Koszule” wygrały na wyjeździe 4:1.

***

CLJ U-17: Motor Lublin – MKS Polonia Warszawa 0:3 (0:0)
bramki: Olaf Khan 65, Błażej Tłaczała 68,  Wiktor Nadstawny 90

Udany wyjazd młodych polonistów do Lublina. „Czarne Koszule” pewnie pokonały Motor Lublin, który znajduje się w strefie spadkowej. Do przerwy jednak na to nie zapowiadało się. Po 45 minutach utrzymywał się bezbronny wynik. Na szczęście w 2 połowie udało się zdobyć polonistom 3 gole i 3 pkt. pojechały do Warszawy. Zwycięstwo pozwoliło awansować na 4 miejsce.

W niedzielę kolejny wyjazd, tym razem na mecz z Iglopolem Dębica. Przeciwnik zajmuje 8 miejsce i ma 8 pkt. mniej od polonistów. Jesienią było 3:3.

***

CLJ U-15: Jagiellonia Białystok – MKS Polonia Warszawa 7:1 (3:0)
bramkiMarcel Dziewa 58

Po dwóch wygranych z rzędu nikt nie zakładał takiego scenariusza. Polonia została rozbita na wyjeździe przez Jagiellonią Białystok.

W sobotę „Czarne Koszule” zmierzą się na wyjeździe z Łódzką Akademią Futbolu. Rywale po 3 meczach ma 2 pkt. na koncie.