Pieczara w „Meczykach” ostro o słowach Smalca po meczu z Motorem

Jednym z tematów dzisiejszego programu I LIGA RAPORT na kanale „Meczyki” była sobotnia konfrontacja warszawskiej Polonii z Motorem Lublin oraz budzące nie mniej emocji i kontrowersji niż samo spotkanie — pomeczowe wypowiedzi trenerów Rafała SmalcaGonçalo Feio. Słowa szkoleniowca „Czarnych Koszul” z pomeczowej konferencji prasowej wyjątkowo surowo zrecenzował jego niedawny podopieczny Krystian Pieczara, nazywając je między innymi… „dyrdymałami”. Nagranie znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Rafał Smalec i Krystian Pieczara

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

5 thoughts on “Pieczara w „Meczykach” ostro o słowach Smalca po meczu z Motorem

 1. Nie podoba mi się to ciągłe okładanie Smalca przez Pieczarę (w tym programie jeszcze odpowiedział „tak” na pytanie widza, czy Smalec zawsze był bajerantem). On miał kilka podejść do II ligi i ani razu mu się nie udało tam jakoś zabłysnąć, Smalcowi wystarczał jeden sezon by ją wygrać.

  1. Może będę nieobiektywny, ponieważ nie dość, że wypisałem się z teamu Smalec, to jeszcze działa on mi coraz bardziej na uzębienie, ale uważam, że Pieczara bardzo słusznie zauważył, że zamiast zaklinać rzeczywistość, że byliśmy zespołem lepszym, trzeba było powiedzieć, że cieszymy się z niezwykle istotnego dla nas punktu i tyle.

   Nie oglądałem pierwszych 10 minut, które ponoć dobrze graliśmy, ale pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo słaba. Ponownie. W drugiej nie udało nam się wcisnąć niczego z gry, mimo dużo lepszej postawy, tylko z karnego, którego szczęśliwie nie musieliśmy powtarzać. Sami natomiast mieliśmy mnóstwo szczęście z tym, że karnego przeciwko nam jednak nie było.

   Czy mnie ten punkt nastraja jakoś bardziej pozytywnie przez Wisłą Płock – no patrząc na grę – nie. Nie zmienia to faktu, że w sytuacji jakiej jesteśmy, będę zadowolony z fartownego zwycięstwa po słabej grze, niż z kolejnego remisu lub porażki u siebie.

   A Feio niestety dobrze podsumował Smalca, choć może trochę obcesowo, mówiąc że nie dziwi się, że Polonia jest tam gdzie jest, skoro Smalec tak postrzega rzeczywistość….

 2. Czy Pieczara chce być kimś więcej w Polonii ? Ten kurs przy Nitot nic nie da .
  Należy chyba pogodzić się faktem , że dopiero po sezonie bedzie rozliczanie sztabu szkoleniowego. Oby było to rozliczenie na plus po utrzymaniu.

  1. Zemsta chyba jest słodka, bo uderza w byłego trenera co tydzień 😉

 3. A co najdziwniejsze chyba w tej całej historii to jest to że… trener Smalec miał rację 🙂
  W portalu zajmującego się statystykami (m.in. xG – oczekiwane bramki na podstawie sytuacji, etc.)
  widać xG 1.527 – 1.692 na korzyść Polonii.
  https://expectedscore.com/team/polonia-warszawa/
  Plus statystyki Polsatu z lepszymi procentami posiadania piłki i chyba strzałami.
  Zatem – analizując konferencję prasową – kto tu jest oderwany od rzeczywistości?
  Może forma podania przez naszego Trenera tych informacji była lekko „surowa” ale wolę taką formę niż w formę w rzucaniu tackami na dokumenty do miękkiego celu 😉

Dodaj komentarz