Podsumowanie kolejki w CLJ (09.03-10.03)

To był wyśmienity weekend w wykonaniu zespołów MKS-u, występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyny u-19 i u-17 rozgromiły rywali. Polonia u-15 była bardziej oszczędna w gole, ale też wygrała swoje spotkanie.

CLJ U-19:  MKS Polonia Warszawa – Odra Opole 7:0 (2:0)
bramki: Bartosz Falbierski 10, Dawid Łącki 45, 68 i 76; Andrii Melnychuk 50, Raymond Ntiege 66, Igor Melchior 81

Polonia przed tą kolejką zajmowała 6 miejsce w tabeli, a rywale byli na 12 pozycji. To stawiało nasz zespół w roli faworytów, ale trudno było spodziewać się, że spotkanie zakończy się tak wysoką wygraną. Tym bardziej, że w Opolu był remis 1:1. Na Saharze Odra została zupełnie rozbita. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku. Do przerwy było 2:0 dla naszego zespołu. W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się. Polonia dorzuciła 5 trafień i wygrała 7:0. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazało, ale Polonia zmarnowała 2 rzuty karne. Dzięki zwycięstwu „Czarne Koszule” awansowały na 5 miejsce.

Teraz przed polonistami bardzo ciężki wyjazd. Nasz zespół w sobotę zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Rywal jest zdecydowanym liderem, w Warszawie wygrał 3:2.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – GKS Bełchatów 10:0 (5:0)
bramki: Błażej Tłaczała 2, 20 i 59; Karol Nowak 7, Sebastian Baranowski 33, Mikołaj Zarzecki 40, Adam Langiewicz 65, Wiktor Nadstawny 77, Dawid Radomski 87

Nie miał żadnych problemów nasz zespół z ostatnią drużyną ligi. Już po pierwszej połowie „Czarne Koszule” prowadziły 5:0. W drugiej części meczu rywale przyjęli taką samą liczbę goli i ostatecznie Polonia pokonały gości 10:0.

W najbliższej kolejce poloniści zmierzą się na wyjeździe z Motorem Lublin. Ponownie poloniści będą zdecydowanym faworytem. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce. Na Saharze nasz zespół wygrał 2:0.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Wisła Płock 2:1 (2:1)
bramki:
Mikołaj Harwas 1, Jakub Szidel 14

Polonia świetnie rozpoczęła mecz z Wisłą Płock. Już po 15 minutach nasz zespół prowadził 2:0. Jeszcze przed przerwą rywal złapał kontakt, ale więcej goli w tym meczu już nie padło. W drugim meczu „Czarne Koszule” odniosły drugie zwycięstwo.

W następny weekend nasz zespół zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Rywal w pierwszej kolejce przegrał u siebie 0:1, a w ostatni weekend wygrał na wyjeździe 3:1 z Widzewem Łódź.