Fani piłki litewskiej ciepło o Xabim Auzmendi

Po naszej informacji o bardzo prawdopodobnym transferze Xabiego Auzmendiego do Polonii na twitterze pojawiło się kilka ocen ofensywnego piłkarza z Hiszpanii od fanów bałtyckiego futbolu.

Dość pokaźną cenzurkę Xabiego dostaliśmy od Bałtyckiego Futbolu: W obydwu swoich litewskich klubach był wiodącą postacią w ofensywie. Dzięki dobrej postawie w Sūduvie zainteresował się nim lepszy Žalgiris Kowno, choć i tak by odszedł bo Sūduva zmieniała całkowicie kadrę i cięła koszty. Z Žalgirisem mógł powalczyć o więcej niż środek tabeli. W 2023 roku Žalgiris miał duży problem z ofensywą, brakowało typowego egzekutora. W związku z tym Xabi wziął na siebie też zdobywanie bramek (strzelił 7), oprócz tego był ważnym punktem w kreowaniu akcji, zaliczył też 6 asyst. To naprawdę dobre liczby biorąc uwagę słabą ofensywę.

Jakim jest piłkarzem? Może grać na środku za napastnikiem, może na skrzydle (raczej lewym). Lewonożny, dobry technicznie, myślę że to fajne wzmocnienie na poziom 1. ligi. Powinien rozruszać ofensywę Polonii – twierdzą w Bałtyckim Futbolu.

W przypadku Hiszpana pojawiły się też porównania do byłego gracza Polonii Vytautasa Lukšy (litewski pomocnik, który grał w ostatnim sezonie Polonii w ekstraklasie [2012/13: 3/0; przychodził na K6 z mistrza Litwy Ekranasu Poniewież – bilans: 32/7]): – A i jeszcze na koniec, widziałem że tam w komentarzach czy cytatach ktoś przytoczył Vytautasa Lukšę, że miał podobne liczby na Litwie. Myślę, że Xabiemu pójdzie lepiej.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Fani piłki litewskiej ciepło o Xabim Auzmendi

    1. Miki, Żwirek i Donatas Vencevicius.
      Potem jeszcze był Poskus a za Engelów w 3 i 2 lidze Nakrocius.

    2. Tego pierwszego to aż w 90minut musiałem sprawdzić by rozkminić kto to jest. Trudno go było nie zgubić 😉

Dodaj komentarz