Podsumowanie kolejki w CLJ (25.11-26.11)

O tym weekendzie w CLJ MKS na pewno będzie chciał zapomnieć. Oba mecze polonijnych zespołów (u-19 i u-17) z Wisłą Kraków zakończyły się porażkami. Co gorsza, „Czarne Koszule” nie zdołały zdobyć nawet jednej bramki.

CLJ U-19:  MKS Polonia Warszawa – Wisła Kraków 0:1 (0:0)

W połowie rundy poloniści byli blisko czołówki. Ta potem zaczęła naszej drużynie uciekać, gdy „Czarne Koszule” remisowały kolejne mecze. Nie było jednak przesadnych powodów do narzekań, bo poloniści mogli chwalić się serią 9 meczów z rzędu. Widać, że jednak forma jest coraz gorsza i dwa ostatnie spotkania to poważne sygnały ostrzegawcze. Najpierw poloniści przegrali u siebie z ostatnią Sandecją, dla której była to pierwsza wygrana na wyjeździe. W miniony weekend „Czarne Koszule” znów okazały się gorsze na własnym boisku od innego klubu ze strefy spadkowej – Wisły Kraków, która również bardzo słabo radziła sobie w delegacji. Tym samym Polonia zanotowała drugą porażkę z rzędu i szósty mecz z rzędu bez wygranej. W efekcie poloniści spadli na 7 miejsce i ma tylko 7 pkt. nad strefą spadkową, ale gdy Wisła wygra zaległy mecz, przewaga spadnie do 6 pkt.

Na koniec piłkarskiej jesienie „Czarne Koszule” wybiorą się do Częstochowy. Tam Polonia zagra w niedzielę o 12:00 z Rakowem, który zajmuje 11 miejsce i ma 5 pkt. straty, ale też jedno spotkanie rozegrane mniej. Rywale 13 z 19 pkt. zdobył na własnym boisku.

***

CLJ U-17: Wisła Kraków – MKS Polonia Warszawa 4:0 (0:0)

Zespół u-17 miał za sobą całkiem dobry okres. Poloniści na 4 ostatnie spotkania zanotowali 3 wygrane i 1 remis.  Co ważne te dobre wyniki odnoszone były z solidnymi rywalami. Polonia wygrała z liderującą Legię i na wyjeździe zremisowała z trzecim AKS-em SMS Łódź. Z tego powodu można było liczyć, że nasza drużyna przywiezie dobry rezultat z Krakowa. Niestety stało się inaczej. Do przerwy było 0:0, ale druga połowa należała do gospodarzy. Po golach w 50, 59 i 89 minucie oraz w doliczonym czasie Wisła wygrała 4:0. W efekcie poloniści spadli na 5 miejsce, a strata do Legii wzrosła do 5 pkt.

W ostatnim meczu tego roku poloniści znów zmierzą się z przeciwnikiem z Krakowa. Tym razem rywalem będzie Hutnik. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 15:00. Rywal zajmuje 11 miejsce. W Krakowie Polonia wygrała 8:2.