Odra za mocna dla Polonii, 3:0 dla gospodarzy

Polonia mogła z Odrą wyjść na prowadzenie w pierwszej połowie, ale nie wykorzystała karnego. Niestety rywale nie odpłacili się tym samym i na samym początku drugiej części strzelili gola z jedenastki. Potem dołożyli dwa gole i wygrali ostatecznie 3:0.

Bartosz Biedrzycki, Mateusz Michalski

Polonia pierwszą sytuację stworzyła w 5 minucie. Niestety uderzenie z dystansu Piotra Marcińca zostało zablokowane. Nasz zespół miał jeszcze rzut rożny, ale nie przyniósł zagrożenia. Rywale odpowiedzieli w 8 minucie. Jeden z pracowników otrzymał płaskie podanie w polu karnym, ale na szczęście przestrzelił. W 15 minucie gospodarze mieli kolejną okazję. Tym razem świetnie zachował się Jakub Lemanowicz, który obronił uderzenie głową po rzucie różnym. W 24 minucie gorąco zrobiło się pod bramką Odry po rzucie różnym Polonii, ale ostatecznie nie udało się nawet oddać celnego strzału. VAR analizował jeszcze potencjalny rzut karny, sędzia został wezwany do monitora i ostatecznie wskazał na 11 metr. Karnego niestety nie wykorzystał Mateusz Michalski, który uderzył bardzo słabo i blisko środka bramki, co pozwoliło bramkarzowi na skuteczną interwencję. W 30 minucie rywale mogli Polonię ukarać. Piłka spadła w naszym polu karnym pod nogi rywala, który z bliska strzelił minimalnie niecelnie. W 41 minucie spory błąd popełnił nasz bramkarz, który minął się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Na szczęście strzał do pustej bramki wybił jeden z naszych obrońców. Tuż przed przerwą Odra mocno przycisnęła Polonię, ale naszym graczom udało się wybronić kilka wykonywanych z rzędu stałych fragmentów gry. Do przerwy było 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla naszego zespołu. Po dalekim wrzucie z autu wybić piłkę chciał Bartosz Biedrzycki, ale uprzedził go rywal, który dzięki temu został sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny. Odra go wykorzystała i w 48 minucie wyszła na prowadzenie. Polonia mogła szybko odpowiedzieć, ale strzał Nikodema Zawistowskiego z ostrego kąta był minimalnie niecelny. W następnych minutach nie działo się wiele, ale w 73 minucie niestety rywale podwyższyć prowadzenie. Po wolnym strzał głową obronił Lemanowicz, ale przy dobitce był bez szans. W 86 minucie mogło być już 3:0 dla gospodarzy, ale w sytuacji sam na sam świetnie zachował się Lemanowicz, który wygarnął piłkę spod nóg napastnika. Chwilę później mogła Polonia złapać kontakt, ale strzał Pawła Tomczyka obronił nogą golkiper Odry. W doliczonym czasie opolanie dobili Polonię i ostatecznie wygrali 3:0.

25.11.2023 r., Opole
Odra Opole – Polonia Warszawa 3:0 (0:0)

Polonia: Jakub Lemanowicz – Maciej Kowalski-Haberek, Michał Grudniewski, Michał Kołodziejski – Nikodem Zawistowski (75. Wojciech Fadecki), Krzysztof Koton, Piotr Marciniec (63. Vladyslav Okhronchuk), Bartosz Biedrzycki (63. Dariusz Pawłowski) – Mateusz Michalski (63. Marcin Kluska), Szymon Kobusiński, Michał Bajdur (75. Paweł Tomczyk).

21 thoughts on “Odra za mocna dla Polonii, 3:0 dla gospodarzy

1. wiadomo – Smalec, stary dywersant i odgromnik frustracji pikników – nawet wyciekły nagrane słowa trenera przed karnym dla Polonii – „Mateusz, tylko ja Cię bardzo proszę – nie strzel tego karnego! Tak jak się umawialiśmy!”

2. To nie jest wina smalca że nasi ofensywni gracze nie potrafią strzelać karnych. Napastnik i ofensywny pomocnik…

1. Cóż jak się nie strzela karnego to tak jest. Prawda jest taka że mamy słaby skład tylko na utrzymania .Potrzebne zimą jakieś korekty bo będzie słabo. Ponadto szkoda że nie strzelił Mateusz Haluchowi tego karnego po skończonym meczu Haluch podkreślił że jako Legionista jest bardzo szczęśliwy że wygrał z Polonią .

2. Nie spodziewałem się cudu …. Pierwsza połowa nie była taka tragiczna natomiast to co stało się w drugiej to jest po prostu jakiś dramat. Nie mamy napastnika już nie mówiąc o obronie która gra fatalnie przy drugiej bramce dla Odry to tak jak to powiedział kiedyś Gmoch panowie pozowali chyba do zdjęć.Mam nadzieję że w przerwie sezonu doczekamy się jakiś wzmocnień bo utrzymać się utrzymamy tak mi się wydaje ale trzeba myśleć do przodu i zacząć budować drużynę która będzie walczyć o awans i bez problemu utrzyma się w e klapie. Co do trenera to ciężko mi się wypowiedzieć ale prawda jest taka że ocenia się go po wynikach a wyniki są no cóż słabe więc chyba czas najwyższy się zastanowić nad jego egzystencją w Polonii.

3. Dawno tu nie pisałem ale po dzisiejszym meczu już mnie telepie.
    Za cały komentarz można dać wypowiedź kolegi Piknika: „Smalec wyp*****laj natychmiast z Polonii” dodałbym tylko żeby w podskokach.
    Szkoda że ten cham kibiczusa czy jakoś tak pewnie dostał bana, bo bym go przeprosił i przyznał rację.
    Karnego nie wiadomo kto ma strzelac? Za samo to wywalić Smalca!
    Ale jakos wytrzymywalismy długo bez straty. Trudno, jeden gol. I geniusz taktyki dokonał dwóch zmian – bum brama! No to trzy zmiany – bum brama!
    Druga liga zbliża się już nie wielkimi krokami, a biegiem.

1. A głowka to Cie nie boli za bardzo?

Tak jak pomagam Rosjanom w walce z faszystami, tak przyjaciele chętnie pomoga mi.

Nie mam nadziej, że wyciagniesz poprawne wnioski.

Pozdrawiam.
      DDoS. A nie, zaraz…

2. Дмитрий Давидеков о. Стефанович. Jaki szantaż? W podpisie imieniem, nazwiskiem i otczestwem? Weź odpocznij.

4. Może kierownik drużyny podejdzie do karnego następnym razem bo widać chłopaków trema zżera.

W pierwszej połowie jeszcze w miarę to wyglądało, ale druga to już rozsypak, Odra nas wypunktowala jak rasowy bokser. 18 pkt na rundę to może byc za mało żeby się utrzymać, więc w piątek nie ma innej opcji jak 3 pkt. Łatwo nie będzie bo Stal przejechała się po Górniku Łęczna.

5. Zostawcie trenera w spokoju. Przecież drugą połowe graliśmy pod wiatr ze śniegiem. Przecież graliśmy na wyjeździe z Odrą co 3 mecze miała w plecy. Chłopaki grali z sercem bo ile razy przerywali kontry Odry ? Graliśmy do przodu i bardzo dobrze to na 1. połowe wyglądało. Niestety mecz tak jak w zeszłej lidze w Kaliszu, heh też karny od Biedry. Ale nie ma co płakać i łajać trenera. Piłkarze muszą dać maks koncentracji i ogramy Stal.

1. No właśnie nie do końca dobrze wyglądało. popatrz na statystyki, jak wyglądają nasze akcje ofensywne. 90% to są bezsensowne wrzutki w pole karne na ślepo

6. Dodam jeszcze że przykładem tego co potrafi zdziałać z drużyną dobry trener jest Motor. Przed zatrudnieniem Portugalczyka zamykali tabelę drugiej ligi.Dziś biją sië o awans do eklapy. A jest to zaledwie drugi sezon pod Jego wodzą.Dlatego powtarzam jeszcze raz to samo co na początku…

7. Niestety Odra znokautowała Polonię. Prezes powinien sypnąć kasą na transfery jakościowych graczy jeśli dalej ma ambicje grać w pierwszej lidze. Bez tego nie utrzymamy się. Już tylko cztery punkty dzielą nas od strefy spadkowej.

1. ale nasi piłkarze ambicje mają. Widać że się starają, problem leży w składnym/sprawnym tworzeniu akcji ofensywnych. bo tego nie robią. A to powinien wytrenować z drużyną trener na treningach

8. Wiecie co jest w tym wszystkim smutne jeszcze chwilę temu cieszyliśmy się z awansu a teraz płaczemy bo oczekiwania wzrosły i będą rosły jeżeli wszystko się zgra i powstanie stadion. Wszystkim czego nam życzę jako społeczności Polonijnej to optymizmu , ja osobiście uważam że po tylu latach wreszcie na K 6 zaświeci słońce i wrócimy tam gdzie powinno być nasze miejsce. Bo czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cię… będzie dobrze 🙂

9. To może inaczej:
    Taka Metropolitan Opera zatrudnia muzyków kiepskich, przeciętnych, czy może wybitnych i elitę elit? La Scala albo Wiedeńska Orkiestra Filharmoniczna to (porównując) poziom grajków Chrobry Głogów, czy bardziej Real Madryt? Odpowiedź nasuwa się sama, prawda? Jest wręcz retoryczna.
    A mimo to zatrudniają dyrygentów najlepszych na świecie. Poszaleli? Wydaja miliony na leszcza z pałeczką podczas gdy maja wirtuozów? Elegancko wydrukowane partytury, po co im ataki gość? Debile czy jak? Postawię ryzykowna tezę, że dyrekcje tych przybytków wiedzą co robią.
    I jest to dokładnie tak samo jak Smalec postawiony na czele wspomnianego Realu Madryt spuściłby go z ligi w pierwszym sezonie.
    Wracając na ziemię. Polonia nie ma wirtuozów. Ale gdy będzie mieć perfekcyjnego „dyrygenta” jeszcze na zachwyci i zadziwi. I żeby to udowodnić moge dac Wam dowolna liczbę przykładów. Tylko po co. Sami to wiecie doskonale.
    Wojnę wygra armia szeregowców, dowodzona przez generała. Armia generałow dowodzona przez szeregowca skończy w grobie.
    Amen.

10. Przykłady możesz znaleźć na wszystko.
    Piast, który w jednym sezonie ledwo się utrzymał, w następnym sezonie zdobyli mistrza.