Podsumowanie kolejki w CLJ (18.11-19.11)

To nie był zbytnio udany weekend dla zespołów MKS-u Polonia Warszawa, występujących w CLJ. Żadnemu z nich nie udało się wygrać, a dodatkowo dość niespodziewanie przegrała drużyna u-19.

CLJ U-19:  MKS Polonia Warszawa – Sandecja Nowy Sącz 2:3 (0:1)
bramki: Bartosz Falbierski 66, Marcel Adamczyk 90

Można mówić o prawdziwej sensacji. Nasz zespół, który mógł pochwalić się serią 9 meczów z rzędu, tym razem przegrał. Od polonistów lepsza okazała się ostatnia drużyna ligi – Sandecja Nowy Sącz. Trudno było przewidzieć taki wynik. Rywale do tej pory mieli zdobyty tylko 1 pkt. w 6 meczach wyjazdowych. Długo w tym spotkaniu utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy goście wyszli na prowadzenie. A w 51 minucie było już 2:0.  Polonia kontakt złapała w 66 minucie, ale minutę później znów Sandecja prowadziła 2 bramkami. Tuż przed końcowym gwizdkiem Polonia strzeliła na 2:3, na więcej nie starczyło czasu. Przegrana poskutkowała spadkiem z 5 na 6 miejsce.

W sobotę Polonia zagra ponownie na Saharze. O 11:00 „Czarne Koszule” zmierzą się z Wisłą Kraków. Rywal zajmuje miejsce w strefie spadkowej, mając 11 pkt mniej. Krakowianie rozegrali jednak 2 spotkania mniej.

***

CLJ U-17: AKS SMS Łódź – MKS Polonia Warszawa 2:2 (1:2)
bramki: Karol Nowak 32, Alexander Gawarecki 37

Po zwycięstwie nad liderującą Legią, Polonię czekał kolejny ciężki mecz – wyjazd do trzeciego AKS-u SMS Łódź. Nasz zespół co prawda nie wygrał, ale remis można uznać za przyzwoity wynik. „Czarne Koszule” mogą jednak mówić o pewnym niedosycie. Po 37 minutach było już 2:0 dla polonistów. Niestety jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a w 64 minucie wyrównali. Podział punktów z rywalem oznacza powrót na drugie miejsce, liderem znów jest Legia z 2 pkt. przewagi.

Zespół u-17, tak jak starsi koledzy, zmierzy się w następnej kolejce z Wisłą Kraków, ale na wyjeździe. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 12:00. Rywale zajmują 6 miejsce i mają 5 pkt. mniej. Na własnym boisku krakowianie są jednak bardzo mocni – 16 zdobytych punktów na 21 możliwych.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Legia Warszawa 1:1 (1:0)
bramka: Antoni Kapusta 7

Na zakończenie rozgrywek młodzi poloniści podzielili się punktami ze zwycięzcą ligi – Legią. „Czarne Koszule” świetnie rozpoczęły spotkanie. Polonia prowadziła już po 7 minutach. Do przerwy wynik się nie zmienił. Niestety w drugiej połowie goście zdołali wyrównać. Remis nie zmienił układu tabeli. Polonia skończyła rozgrywki na 3 miejscu. Teraz czeka młodych piłkarzy zimowa przerwa od rozgrywek CLJ.