Podsumowanie kolejki w CLJ (11.11-12.11)

Najważniejszym polonijnym wydarzeniem w CLJ było na pewno spotkanie zespołu u-17 z Legią. Nasz zespół spisał się świetnie i dzięki temu zrównał się punktami z liderującym lokalnym rywalem. Gorzej poradziły sobie dwie pozostałe drużyn, u-19 tylko zremisowała, a u-15 przegrało.

CLJ U-19:  Widzew Łódź – MKS Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
bramki:
Przemysław Flisek 86

Czwarty mecz z rzędu zremisowała Polonia u-19. Tym razem można jednak mówić o pewnym rozczarowaniu. Rywal przed tą kolejką zajmował przedostatnie miejsce i trzeba było uznawać „Czarne Koszule” za zdecydowanego faworyta. Niestety nasz zespół przegrywał od 38 minuty. Wyrównać udało się dopiero w 86 minucie, na drugie trafienie zabrakło już czasu. Niestety tym razem Polonia spadła już na 5 miejsce. Nasz zespół zdecydowanie musi popracować nad ofensywą. O ile w obronie „Czarne Koszule” wyglądają bardzo dobrze (tylko dwa zespoły straciły mniej goli), tak w ataku jest bardzo słabo. Tylko dwie drużyny zdobyły mniej bramek, obie znajdują się w strefie spadkowej. Nie pomaga na pewno w tym uraz Dawida Łąckiego.

Teraz jednak przed polonistami jeszcze lepsza okazja na przełamanie. Na Saharze w sobotę o 13:00 nasz zespół zagra z Sandecją. Rywale zajmują ostatnie miejsce w lidze.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Legia Warszawa  2:1 (1:1)
bramki:
Alexander Gawarecki 2, Mikołaj Zarzecki 56

To był bez wątpienia hit kolejki. Druga w tabeli Polonia mierzyła się z liderującą Legią, która miała 3 punkty przewagi. Nasz zespół jednak bardzo dobrze radzi sobie na Saharze i w sobotę to pokazał. „Czarne Koszule” świetnie weszły mecz i prowadziły już od 2 minuty. Goście zdołali wyrównać w 37 minucie, ale w drugiej połowie Polonia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki wygranej nasz zespół zrównał się punktami z liderem, ale nadal zajmuje drugie miejsce ze względu na gorszy bilans bramkowy. Tyle samo punktów ma trzeci AKS SMS Łódź.

I to właśnie z tą drużyną zmierzy się Polonia w następnej kolejce. Nasz zespół zagra z AKS-em w Łodzi w sobotę o 12:30. Co pozytywne, rywale lepiej radzą sobie na wyjazdach niż u siebie.

***

CLJ U-15: Varsovia Warszawa – MKS Polonia Warszawa 3:2 (2:1)
bramki:
Filip Kołodziejski 7 i 42

Rywalom udało się zrewanżować za porażkę w pierwszym meczu. Lepiej zaczęła mecz Polonia. „Czarne Koszule” wyszły na prowadzenie w 7 minucie, ale do przerwy rywal prowadził 2:1. Na początku drugiej części Polonia wyrównała. Niestety ostatnie słowo należało do gospodarzy. Porażka poskutkowała spadkiem na 3 miejsce.

Teraz czekają nas derby. W sobotę o 10:00 poloniści zagrają na Saharze z Legią. Na wyjeździe było 5:1 dla rywali. Legia jest liderem i ma 10 pkt. więcej na koncie.