Podsumowanie kolejki w CLJ (04.11-05.11)

Miniony weekend dla młodych polonistów był całkiem udany. Swoje spotkania wygrały zespoły u-17 i u-15. Trzech punktów nie udało się zdobyć drużynie u-19, ale zaliczyła ona ósmy mecz z rzędu bez porażki.

CLJ U-19:  MKS Polonia Warszawa – Górnik Zabrze 0:0 (0:0)

O sporym niedosycie może mówić zespół u-19. Nasz zespół nie najlepiej wszedł w mecz, ale w drugiej połowie poloniści kompletnie zdominowali rywali. Niestety zawodziło zazwyczaj ostatnie podanie i spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 0:0. Polonia co prawda strzeliła w tym mecz dwa gole, ale oba nie zostały uznane (najpierw spalony, a przy drugim trafieniu podanie zza linii). To trzeci remis z rzędu, ale i ósmy mecz z rzędu bez porażki. „Czarne Koszule” utrzymały 4 miejsce w tabeli.

W najbliższej kolejce Polonia wybierze się do Łodzi. W sobotę o 13:00 „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Widzewem. To dobra okazja na powrót do wygrywania. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce i ma tylko 8 pkt. na koncie po 13 meczach. Wszystkie z nich zdobył na własne boisko, więc lepiej łodzian nie lekceważyć.

***

CLJ U-17: Escola Varsovia – MKS Polonia Warszawa   2:3 (0:2)
bramki:
Alexander Gawarecki 17, Błażej Tłaczała 22, Marcel Grudziecki 82

Dobrze mecz się układał dla polonistów. Już po 22 minutach „Czarne Koszule” prowadziły na wyjeździe z Escolą. W drugiej połowie długo wynik się nie zmieniał. W 81 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, ale minutę później Polonia znów mogła cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. W 89 minucie Escola drugi raz pokonała naszego bramkarza, ale na szczęście gospodarze nie zdążyli już doprowadzić do remisu. W tabeli zachowane zatem zostało status quo. Polonia nadal jest druga i traci 3 pkt. do Legii.

Teraz czeka nas prawdziwy hit. Polonia u siebie zagra z Legią. Jeśli nasz zespół wygra, zrówna się punktami z liderem. Co pocieszające, legioniści słabiej radzą sobie na wyjazdach niż domowych meczach. Polonia natomiast jest niepokonana na Saharze. Początek spotkania w sobotę o 16:00.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Escola Varsovia 3:2 (1:1)
bramki:
Paweł Tyszka 28, Filip Kołodziejski 62, Bartosz Pawlak 71

Takim samym stosunkiem bramek Escolę pokonał zespół u-15. To spotkanie lepiej rozpoczęli rywale. Goście wyszli na prowadzenie w 8 minucie, ale do przerwy było już 1:1. W drugiej części to poloniści wyszli na prowadzenie, po golu w 62 minucie. 8 minut później było już 2:2, ale remis utrzymywał się tylko 1 minutę. Ostatecznie poloniści zwyciężyli 3:2. Polonia nadal jest druga, ale ma już 2 pkt. przewagi nad trzecim miejsca. Strata do liderującej Legii wynosi 7 pkt.

Teraz poloniści zagrają na wyjeździe z Varosvią, w niedzielę o 14:00 na Marymonckiej 42. Na Saharze „Czarne Koszule” wygrały 3:2. Rywal zajmuje 5 miejsce i ma 5 pkt. mniej na koncie.