Podsumowanie kolejki w CLJ (14.10-15.10)

To mógł być drugi z rzędu weekend z kompletem wygranych polonijnych zespołów w CLJ. Swoje spotkania wygrała drużyna u-19 i u-15. Wydawało się, że 3 punkty zgarnie też Polonia u-17, ale niestety rywal w końcówce wyrównał i spotkanie zakończyło się tylko remisem. Niemniej pozwoliło to chwilowo objąć polonistom pozycję lidera.

Antoni Grzelczak

CLJ U-19:  Jagiellonia Białystok – MKS Polonia Warszawa 1:2 (0:1)
bramki: Antoni Grzelczak 12, Semen Holovko 73

Polonia do Białegostoku pojechała osłabiona. Z powodu kontuzji nie mógł zagrać Dawid Łącki, a za kartki pauzował Raymond Ntiege. Pomimo tego, „Czarne Koszule” bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Polonia prowadziła od 12 minuty, gdy błąd bramkarza, który wypuścił z rąk piłkę, wykorzystał Antoni Grzelczak. Rywale niestety wyrównali w 53 minucie, gdy jeden z przeciwników dobrze uderzył głową dośrodkowaną z rzutu wolnego futbolówkę. Na szczęście ostatnie słowo należało do Polonii. W 73 minucie jeden z naszych graczy świetnie dorzucił piłkę w pole karne, gdzie osamotniony Semen Holovko technicznym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi. Polonia wygrała 5 mecz z rzędu i zajmuje obecnie 4 miejsce. Do liderującego Lecha strata wynosi 2 pkt., ale przeciwnik ma jeden mecz mniej rozegrany.

Teraz czekają nas derby. W sobotę o 13:00 na Saharze Polonia zagra z Legią. Rywale zajmują 3 miejsce i mają tyle samo punktów na koncie. Zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Wisła Płock 2:2 (0:1)
bramki: Karol Nowak 50, Dawid Radomski 63

O sporym niedosycie może mówić zespół u-17. Na Saharę przyjechała Wisła Płock, która przed tą kolejką znajdowała się w strefie spadkowej i do tej pory przegrała wszystkie spotkania wyjazdowe. Polonia miała natomiast serię trzech wygranych z rzędu bez straconej bramki. Nasz zespół był zdecydowanym faworytem, ale to rywale lepiej zaczęli mecz. Wisła wyszła na w 19 minucie na prowadzenie i nasz zespół miał problem, żeby odpowiedzieć na tego gola. W końcu jednak udało się zepchnąć rywali do defensywy, ale kapitalnie bronił golkiper Wisły. Wyrównać udało się na szczęście już po 5 minutach drugiej części meczu, a w 63 minucie Polonia prowadziła już 2:1. Wydawało się, że Polonia dopisze sobie kolejne 3 pkt. Nasz zespół przeważał, a Wisła głównie się broniła. Niestety, tak jak w końcówce pierwszej części, znów zaczęła szwankować skuteczność i pomimo świetnych okazji nie udało się podwyższyć prowadzenie. Słaba gra rywali uśpiła polonistów. W 90 minucie przy biernej postawie naszych zawodników Wisła rozegrała niezłą akcję i wyrównała. Odpowiedzieć się Polonii już nie udało. Pocieszeniem dla naszego zespołu może być objęcie pozycji lidera, ale to efekt pauzy Legii z powodu powołań. Do tego Polonię punktowo dogoniła Cracovia.

W następnej kolejce czeka polonistów wyjazd do Rzeszowa. W niedzielę o 14:00 Polonia zagra tam ze Stalą. Rywal zajmuje 6 miejsce i traci 5 pkt. Na swoim boisku rzeszowianie są jednak mocni – 3 wygrane i tylko 1 porażka.

***

CLJ U-15: Legia Warszawa – MKS Polonia Warszawa 5:1 (1:0)
bramki: Mikołaj Harwas 69

Zanim przejdziemy do rozegrane przez Polonię w weekend meczu, wspomnieć trzeba o środowym zaległym spotkaniu z Legią. Niestety lokalny rywal nie dał szans polonistom i wysoko pokonał nasz zespół. Do przerwy nie zapowiadało się na tak dotkliwą porażkę, ale w drugiej części rywal był bezlitosny.

CLJ U-15: AP Junior Białystok – MKS Polonia Warszawa 1:3 (0:2)
bramki: Filip Kołodziejski 7, Antoni Kapusta 26 i 66

Na szczęście szybko poloniści mogli poprawić sobie humory. W niedzielę nasz zespół bez problemów poradził sobie na wyjeździe z ostatnim AP Junior Białystok. Polonia pozostaje na drugim miejscu, ale strata do liderującej Legii to już 6 pkt.

W niedzielę Polonia o 16:30 zmierzy się w na Saharze z Wisłą. Rywale zajmują 4 miejsce ze stratą 4 pkt. do polonistów. W Płocku lepsza była Polonia, która pokonała 6:0 Wisłę.