Podsumowanie kolejki w CLJ (07.10-08.10)

Kapitalny weekend w wykonaniu zespołów MKS-u, występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Wszystkie trzy drużyny wygrały (u-19, u-17 i u-15), nie tracąc przy tym bramki. Dzięki taki wynikom, nasze zespoły znajdują się w ścisłej czołówce każdej kategorii wiekowej CLJ.

Raymond Ngiete

CLJ U-19:  Polonia Warszawa – Korona Kielce 1:0 (0:0)
bramki: Raymond Ntiege 74

Przed meczem mogło się wydawać, że czeka nas łatwa wygrana Polonii. Nasz zespół zdobył komplet punktów w ostatnich trzech spotkaniach, a rywale zajmowali ostatnie miejsce w lidze. Korona jednak sprawiła problemy naszej drużynie. Co prawda Polonia miała przewagę, ale ciężko było przebić się przez głęboko ustawionych rywali, skupionych na defensywie. W pierwszej połowie co prawda raz udało się pokonać bramkarza, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Impas przełamał w drugiej części przełamał Raymond Ntiege, który wszedł z ławki i w minucie popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. „Czarne Koszule” dzięki temu wygrały czwarty raz z rzędu i zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Teraz polonistów czeka wyjazd do Białegostoku. W niedzielę o 18:00 Polonia zagra tam z Jagiellonią. Rywale zajmują 10 miejsce i mają 6 pkt. mniej, ale też jedno spotkanie mniej rozegrane.

***

CLJ U-17: Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 0:2 (0:2)
bramki: Sebastian Baranowski 9 i 32

W CLJ u-17 nadal nie ma drużyny, która byłaby w stanie pokonać Polonię Warszawa. W minionej kolejce „Czarne Koszule” pokonały na wyjeździe czwartą w tabeli Jagiellonię Białystok. Nasz zespół dobrze rozpoczął mecz, wychodząc na prowadzenie w 9 minucie. W 32 minucie Polonia prowadziła już 2:0, ale od tego momentu musiała grać w dziesięciu. Pomimo przewagi liczebnej przez większość meczu, rywal nie był w stanie odpowiedzieć i ostatecznie Polonia wygrała 2:0. Dzięki zwycięstwu poloniści utrzymali drugie miejsce, strata do liderującej Legii wynosi tylko 1 pkt.

W następnej kolejce Polonia zmierzy się na własnym boisku z Wisłą Płock, spotkanie zostanie rozegrane na Saharze w sobotę o 15:00. Rywal zajmuje miejsce w strefie spadkowej. „Czarne Koszule” będą zdecydowanym faworytem.

***

CLJ U-15: AKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 0:4 (0:1)
bramki: Filip Kołodziejski 38, Paweł Tyszka 48 i 69, Mikołaj Harwas 67

Zgodnie z planem Polonia nie miała kłopotów z AKS-em SMS Łódź, który znajduje się w strefie spadkowej. Co prawda do przerwy nasz zespół prowadził tylko 1:0, a w drugiej części udało się jeszcze dołożyć trzy trafienia. Dzięki wygranej „Czarne Koszule” awansowały na 2 miejsce. Strata do pierwszej Legii wynosi się 3 pkt.

Przed polonistami intensywny tydzień. W środę o 19:00 nasz zespół zagrał na wyjeździe z liderującą Legią. Potem w teorii dużo łatwiejszy mecz. Polonia zagra na wyjeździe w niedzielę o 15:15 z AP Junior Białystok. Rywal po 8 kolejkach ma tylko 3 pkt.