Kolejny udany weekend w wykonaniu polonistów, występujących w CLJ. Zespół u-19 przywiózł 3 punkty z ciężkiego wyjazdu do Lubina. Drużyna u-17 natomiast rozbiła na własnym boisku Koronę. Polonia u-15 natomiast w ten weekend odpoczywała.

Dawid Łącki

CLJ U-19:  Zagłębie Lubin – Polonia Warszawa 2:3 (0:2)
bramki: Igor Melchior 11, Dawid Łącki 30 i 58

Wyjazd do Lubina zapowiadał się jako ciężki. Rywal przed tą kolejką zajmował drugie miejsce w tabeli. Poloniści jednak pokazali, że są w dobrej formie i wygrali trzeci raz z rzędu. Spotkanie od samego początku bardzo dobrze układał się dla podopiecznych Adama Chmielewskiego. Polonia już do przerwy prowadziła 2:0. W drugiej połowie Polonia dołożyła jeszcze jedno trafienie i od 58 minuty było 3:0 dla „Czarnych Koszul”. Rywale od 73 minuty zaczęli odrabiać straty, od 88 minuty przewaga naszej drużyny wynosiła już tylko jedną bramkę, ale na trzeciego gola Zagłębiu nie starczyło czasu.

Teraz przed polonistami w teorii prostsze zadanie. Nasza drużyna na własnym boisku zagra w sobotę o 12:30 z Koroną Kielce. Rywale zajmują ostatnie miejsce, mając zaledwie 5 pkt. na koncie po 8 kolejkach. Polonia jest szósta, mając 14 oczek na koncie.

***

CLJ U-17:  Polonia Warszawa – Korona Kielce 5:0 (2:0)
bramki: Adam Langiewicz 20, Karol Nowak 45, Olaf Khan 60, Mikołaj Zarzecki 80, Paweł Pakieła 90

Zgodnie z oczekiwaniami Polonia bez problemów poradziła sobie z Koroną Kielce. Już do przerwy było 2:0 dla naszego zespołu. W drugiej części „Czarne Koszule” dołożyły jeszcze trzy trafienia i ostatecznie wygrały 5:0. Dzięki zwycięstwu poloniści utrzymali drugie miejsce. Strata do liderującej Legii wynosi 1 pkt.

W sobotę o 15:00 na wyjeździe Polonia zagra z Jagiellonią Białystok. Rywale zajmują czwarte miejsce i tracą do „Czarnych Koszul” tylko 2 pkt. Jagiellonia ostatnio prezentują dobrą formę – białostocczanie wygrali cztery ostatnie spotkania.

***

CLJ U-15: Legia Warszawa – Polonia Warszawa – mecz przełożony

W sobotę o 12:30 poloniści zagrają na wyjeździe z AKS-em SMS Łódź. Polonia będzie zdecydowanym faworytem. Rywale po 7 kolejkach mają zaledwie 3 pkt., o 9 mniej punktów niż nasz zespół, ale AKS ma też jedno spotkanie więcej rozegrane.