Podsumowanie kolejki w CLJ (23.09-24.09)

To był świetny weekend w wykonaniu polonijnej młodzieży. Wygrały wszystkie polonijne zespoły, występujące w CLJ.

Dawid Łącki

CLJ U-19:  Cracovia – Polonia Warszawa 1:4 (0:1)
bramki: Dawid Łącki 16 i 85, Bartosz Falbierski 53, Paweł Kosmalski 90

CLJ U-19:  Polonia Warszawa – Arka Gdynia 1:0 (1:0)
bramki: Dawid Łącki 25

Po dotkliwej porażce z Wartą Poznań w zeszły weekend Polonia zagrała dwa spotkania, najpierw zaległe z Cracovią, a potem w ramach 7 kolejki z Arką Gdynia. Podopieczni Adama Chmielewskiego w dobrym stylu podnieśli się po przegranej z poznaniakami. Najpierw nasz zespół wysoko wygrał na wyjeździe z Cracovią, a potem na Saharze pokonał Arkę Gdynia, drużynę z czołówki ligi.  Dzięki dwóm zwycięstwom poloniści uciekli od strefy spadkowej i przesunęli się na 8 pozycję.

W najbliższą sobotę poloniści wybiorą się do Lubina na mecz z Zagłębiem. Zapowiada się bardzo ciężkie spotkanie. Rywale zajmują drugie miejsce w tabeli, ale przewaga nad „Czarnymi Koszulami” wynosi tylko 4 pkt.

***

CLJ U-17:  KKP Korona Kielce – Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
bramki: Błażej Tłaczała 18, Karol Nowak 84

Zespół u-17 dalej jest niepokonany. Zgodnie z planem „Czarne Koszule” na wyjeździe pokonały KKP Koronę Kielce. Polonia pozostała jednak na trzecim miejscu, ale do drugiej Legii strata zmniejszyła się do 1 pkt.

W najbliższy weekend znów przed naszym zespołem mecz z kielecką Koroną (ale tym razem nie KKP). „Czarne Koszule” będą faworytem. Rywal zajmuje 12 miejsce i ma tylko 7 pkt. po 6 kolejkach. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 15:00 na Saharze.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – Varsovia Warszawa 3:2 (1:1)
bramki: Antoni Kapusta 40, Olivier Ziembicki 75, Szymon Lewandowski 80

Po dwóch porażkach z rzędu młodzi poloniści przełamali się. „Czarne Koszule” po emocjonującym meczu pokonali Varsovię.  Lepiej spotkanie zaczęli rywale, którzy prowadzili od 31 minuty. Tuż przed przerwą poloniści wyrównali. W drugiej połowie rywale znów prowadzili, ale w ostatnich 5 minutach spotkania Polonia zdobyła 2 bramki i wygrała 3:2. Nasza drużyna zajmuje obecnie 2 miejsce, ma tyle samo punktów co liderująca Legia, ale też jedno spotkanie rozegrane więcej.

Najbliższy mecz zespołu u-15 dopiero za 2 tygodnie – 7 października poloniści zagrają na wyjeździe z AKS-em SMS Łódź. Tak długa przerwa spowodowana jest przełożeniem wyjazdowego spotkania z Legią.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl/90minut.pl