Podsumowanie kolejki w CLJ (16.09-17.09)

To nie był udany weekend dla zespołów Polonii, występujących w CLJ. Wysoko na wyjeździe przegrał zespół u-19, drugą porażkę z rzędu odniosła też drużyna u-15. Uniknąć przegranej udało się tylko zespołowi u-17, który na własnym boisku zremisował.

CLJ U-19:  Warta Poznań – Polonia Warszawa 5:0 (3:0)

Na pewno nie tak wyobrażała sobie Polonia wyjazd do Grodziska Wielkopolskiego. Nasz zespół na wyjeździe został rozgromiony przez beniaminka – Wartę Poznań. Spotkanie od początku źle się układało. Już po 30 minutach było 3:0 dla rywali. W drugiej części poznaniacy dołożyli jeszcze dwa gole i ostatecznie wygrali 5:0.

Teraz przed polonistami intensywny tydzień. W środę o 15:00 zagrają na wyjeździe zaległe spotkanie z Cracovią. Rywal zajmuje ostatnie miejsce, ale traci tylko 2 pkt. do Polonii. Porażka oznaczać będzie znalezienie się przez „Czarne Koszule” w strefie spadkowej.

W niedzielę o 16:00 przed naszym zespołem duże wyzwania. Na Saharę przyjedzie czwarta Arka Gdynia. Rywal ma 7 punktów więcej, ale też jedno spotkanie rozegrane więcej.

***

CLJ U-17:  Polonia Warszawa – Igloopol Dębica 3:3 (0:0)
bramki: Błażej Tłaczała 5, Karol Nowak 42, Krzysztof Tkacz 50

Polonia w szóstej kolejce zremisowała po raz 3. Nasz zespół jednak nadal pozostaje niepokonany. W sobotę „Czarne Koszule” podzieliły się punktami z Iglopolem Dębica. Nasz zespół świetnie rozpoczął spotkanie, prowadząc od 5 minuty. W 10 minucie było jednak już 1:1, a od 35 minuty Iglopol prowadził. Tuż przed przerwą poloniści jednak wyrównali. Drugą część Polonia rozpoczęła tak samo, jak pierwszą, strzelając gola 5 minut po gwizdku. Niestety w 72 minucie goście odpowiedzieli i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.

W następnej kolejce „Czarne Koszule” wybiorą się do Kielc na mecz z Koroną. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o 12:00. Polonia będzie faworytem. Rywal zajmuje 13 miejsce, mając tylko 4 pkt. po 5 spotkaniach, a nasz zespół plasuje się na 3 lokacie z 3 pkt. straty do liderującej Legii.

***

CLJ U-15: Escola Varsovia – Polonia Warszawa 3:1 (1:1)
bramki: Szymon Lewandowski 25

Niestety druga porażka z rzędu przytrafiła się zespołowi u-15. Nasza drużyna na wyjeździe uległa Escoli. Spotkanie lepiej zaczęła Polonia. Nasza drużyna wyszła na prowadzenie w 25 minucie, ale po 7 minutach gospodarze wyrównali. W drugiej połowie niestety strzelała już tylko Escola.

Następny mecz młodych polonistów w sobotę. „Czarne Koszule” zagrają na Saharze w sobotę o 12:30 z Varsovią. Rywal po 5 kolejkach ma 7 pkt., czyli tylko 2 punkty mniej niż Polonia.