Kowalski-Haberek po meczu Polonia Warszawa – Znicz Pruszków

Na koniec dzisiejszych materiałów po meczu Polonia Warszawa – Znicz Pruszków mamy dla Was naszą rozmowę z kapitanem „Czarnych Koszul” Maciejem Kowalskim-Haberkiem. Video w rozwinięciu newsa.

Maciej Kowalski-Haberek

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

18 thoughts on “Kowalski-Haberek po meczu Polonia Warszawa – Znicz Pruszków

 1. Panie pilkarz raz lepiej raz gorzej naprawde…wy 6 meczy domowych przegraliscie I Gracie tick taki jak na treningu
  Wyglada to niestety adekwatnie do miejsca w tabeli po prostu no dzis jak sie nie wezmiecie do roboty bo na dzis to tylko ladnie gadacie to po prostu nie pasujecie do tej ligi.

 2. Celowo przespałem sie z tematem, żeby na zimno i spokojnie napisać swoje zdanie.
  Wyniki to nie jest wina p. Smalca.
  Ktoś zatrudnił kierowcę autobusu, żeby woził go po okolicy dobrej klasy busem. Sprawdził się.
  Przesadził go na limuzynę. Nie potrafił długo jej uruchomić ale jak juz to jeździł bez wypadku.
  A teraz jakiś idiota wsadził go w 600 konne Lambo i kazał ścigac się na torze. Logiczne, że facet najpierw zalał go ON zamiast etyliną Super, jak mimo wszystko ruszył rozwalił się na pierwszym zakręcie. I na kolejnym. Ale jak to, prowadził wielki autobus na 40 osób, a tu se nie da rady z małym bolidem? Brednie! Dajmy mu szanse! No i tak wali co zakręt w drzewo,
  On sobie nie zdaje sprawy z własnej indolencji i kretynizmu, bo jego rozumek tego nie ogrania.
  Nicot albo jest fanatykiem który przyszedł Polonię zniszczyć i pogrzebac na zawsze albo, co równie złe, to besserwisser przekonany o swoim geniuszu.
  Kilka dni temu Pan Janiu napisał, że tęskni za czasami gdy było biednie ale normalnie. I ja mu przyznaję 100% racji.
  Polonia wygląda teraz tak, jakby mnie podrywała prześliczna dziewczyna, zaciągnęła do łóżka, rozebrała i… wyszła. a czy tylko do łazienki przypudrować nosek, czy gdzies sobie, to się lada moment okaże,

 3. W dużej mierze trafne przemyślenia PolonistyzNY. Mnie też zastanawia brak reakcji właściciela na obecny marazm drużyny i trenera. Praca na treningach ma prowadzić do zwycięstw. A widzimy jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji, klepiące się po plecach. No przecież jeszcze nie zajmujemy ostatniego miejsca w tabeli, więc nie jest tak źle. Pewnie winni są kibice, bo buczą. Na dzień dzisiejszy Polonię zżera jakiś wirus. Nie ma też lekarza, który chciałby go zwalczyć.

 4. eh, to polonijne piekiełko.
  Jak jest gorzej i piłkarzom nie idzie to trzeba:
  – naobrażać prezesa (tak, on robi wszystko by zniszczyć Polonię. Jeszcze proponuję odgrzać gównoburzę sprzed 3 lat, że on niby powiedział, że ma kibiców w dupie)
  – naumniejszać piłkarzy, nawyzywać ich od szrotu, koniecznie wybuczeć. Jeszcze może rozmowa wychowawcza i skandowanie „Polonia grać k** mać”.
  – nawrzucać trenerowi, nawyzywać go od idiotów, koniecznie powyśmiewać się z jego nazwiska.
  To na pewno pomoże.
  Na tym powinna polegać rola kibica, że jak nie idzie to jeszcze dorzuci presji, dokopie, wbije szpilę.
  No bo oni pewnie nie wiedzą, że im nie idzie, jak im się powie, że są beznadziejni i mają grać lepiej to zaczną grać lepiej, logiczne.

  1. W sumie masz rację. Jeśli mówisz polonijne piekiełko, to ja piekła się wyrzekam. Cieszy mnie fakt, że gramy w 1 lidze i wierzę w przebudzenie. Trenera Smalca Rafała przepraszam za szyderstwo. Wybaczam jako kibic za fatalne wyniki i niech mi przebaczy za złośliwość… co by się nie działo, jestem wdzięczny za zapisanie się w historii klubu. Przepraszam trenera i do dzieła. Nadzieja ostatnia umiera.

  2. @Utnapisztim
   Nitot powiedział, że ma kibiców w d***e. Pewną część kibiców, nie całość, tylko tych co się nie zgadzają z jego zdaniem

   Ps. Uwielbiam te momenty w internetach gdy ktoś odkopuję jakiś temat tylko w kontekście by tego tematu nie odkopywać i przy okazji go odkopuje

  3. Naprawdę chciałbym się mylić. Niech trener i drużyna dadzą mi szansę na przeprosiny. Chciałbym znów oglądać świetne spotkania na K6 i zapraszać znajomych. Bo na chwile obecną moja dziewczyna, po dwóch przyjściach ze mną na stadion, stwierdziła, że Polonia gra bardzo słabo

  4. „Nitot powiedział, że ma kibiców w d***e. Pewną część kibiców, nie całość, tylko tych co się nie zgadzają z jego zdaniem ”
   Inaczej to zapamiętałem. 😉
   On chyba w ogóle dwa razy powiedział, że ma w dupie.
   Ale nie będę tego rozwijał.
   Natomiast to, że ma w d.. tych co się z nim nie zgadzają pewnie kilka razy wyraził niewerbalnie. Chociaż są sprawy w których jednak udało się pewne rzeczy obgadać i do niego dotrzeć, kilka razy wycofał się ze swojego stanowiska (jak choćby spasował z tymi cenami biletów).

 5. Moim zdaniem piłkarze tak jak większość kibiców stracili zaufanie do obecnego trenera. Jego wysiłki idą na marne. Widzew po 4 porażkach (nie 6 jak w przypadku naszej drużyny) zmienił szkoleniowca na Myśliwca. I nie było to przeszkodą, że były trener Niedźwiedź wywalczył awans do ekstraklasy. I efekt jest w postaci wygranej 2:0 z Cracovią na początek drogi. Takie są fakty. Mnie osobiście dziwi brak reakcji właściciela na ciąg porażek drużyny. Nikt za niego nie podejmie żadnej decyzji w tej kwestii. Jak inni kibice całym sercem jestem z Polonią, ale nie widzę dalszej wspólnej drogi z obecnym trenerem. I nic nie ma tu do rzeczy nazwisko. A zespół ocenia się po wynikach. To są zawodowcy i biorą duże pieniądze za swoją pracę. Z tym zawodem wiąże się nieustająca presja. Jak nie można jej wytrzymać, to trzeba zmienić profesję. Nie ma się co dziwić, że mało osób chce ich przytulać. Dostają to na co zasłużyli. Oczywiście nikt nikomu nie broni mieć odmienne zdanie.

  1. „dziwi brak reakcji właściciela na ciąg porażek drużyny.”
   Gdyby to był JW to by dziwiło.
   A w przypadku Grega niekoniecznie. Mnie przynajmniej nie dziwi.
   Przez lata trochę poznaliśmy jego podejście i zasady, którymi się kieruje.

   „To są zawodowcy i biorą duże pieniądze za swoją pracę. Z tym zawodem wiąże się nieustająca presja. Jak nie można jej wytrzymać, to trzeba zmienić profesję. ”
   To cała nasza reprezentacja niech zmieni profesję.

   „Nie ma się co dziwić, że mało osób chce ich przytulać. Dostają to na co zasłużyli. ”
   No dobrze, a czy jak dostaną jeszcze więcej tego na co zasłużyli to czy to w czymkolwiek pomoże?

   „Oczywiście nikt nikomu nie broni mieć odmienne zdanie.”
   Dzięki za pozwolenie 🙂

 6. Ale to prawda co mówi trener – nie wiem co te buczenie i wyśmiewanie naszych zawodników podczas meczu ma pomóc. Wiem, że kibice są zniecierpliwieni, ale dzięki takiemu „dopingowi” nasi na pewno nie zaczną lepiej grać.

 7. Na meczu nie byłem ale nie dziwię się reakcji trybun. PRzychodzi ze 40 % tego co mieliśmy na początku pierwszej ligi. No ile można oglądać porażki? Jeszcze początkowe – po walce, strzelamy bramki, gonimy wynik , obrona do bani ale są emocje. Po czwartej z rzędu ! porażce jest przerwa na ustawienie co było nie tak, przyjeżdża zespoł po 4 porażkach z rzędu w naszym zasięgu i do przerwy mogło być 0:3 . To czego się piłkarze i trener spodziewają ? Do jasnej anielki – nie mamy aż tak słabego składu, piłkarze się buntują przeciwko trenerowi . Co to ma być ? Jeteśmy pośmiewiskiem tej ligi, nawet ostatni Chrobry Głogów postawił się Wiśle Kraków na wyjeździe. Na razie leżymy na dnie i okopujemy się w mule. Najlepszy nasz piłkarz na murawie – odrzut z ŁKS co przyszedł kilka dni temu. Co to ma być ?
  A Nitot jakoś nie jest chętny zmienianiu trenera. Był teraz najlepszy czas . I go przespał .
  Wcale bym się nie zdziwił gdyby Chłopaki z Enigmy pofatygowali się na trening i coś „szepnęli” piłkarzom i trenerowi do „ucha”. Nienawidzę tego typu akcji ale głaskanie się po plecach czas zakończyć .
  Przykre że tak piszę ale potrzebny jest wstrząs. NATYCHMIAST.
  1 liga nas przerosła ?

  1. @Newbojkot Tak, I liga zdecydowanie Polonie przerosła.
   Co do ruchów ze strony Enigmy, to nie bądź naiwny, kasa im się zgadza jak Nicot sie ugiął, więc zwisa im reszta i powiewa.

 8. Pamiętam jak prezes Nitot ociągał się ze zwolnieniem Szymanka bo Wojciech to taki ekspert co się zna na piłce.

  Stawiam tezę, że prezes Nitot ma trudności w tym by się z trenerami żegnać gdy jest cienko z wynikami. Ociaga się. Czeka. Ufa. Itd. Czy to wada? Czasami tak – zależy w której części sezonu jesteśmy i jak daleko od kreski.

  1. Tamten sezon był na przeczekanie, aby Gregoire nauczył się zarządzać klubem. Dał sobie czas. Potem już, w następnym sezonie nastąpił konkret w postaci walki o wydostanie się 3 ligi. Ten sezon wygląda mi na takie przejściowe coś, a walka o Ekstraklasę rozpocznie się może za rok. Jak na razie to nie mamy stadionu oraz pełnych trybun, a to gwarantuje zysk. Ekstraklasa z kolei to wydatki i to spore

Dodaj komentarz