Podsumowanie kolejki w CLJ (02.09-03.09)

Miniony weekend był całkiem niezły w wykonaniu drużyn MKS-u, występujących w CLJ. Wysoko swoje mecze wygrały zespoły u-15 i u-17. Wyższość rywala niestety musiała uznać drużyna u-19.

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Lech Poznań 2:3 (1:3)
bramkiBartosz Wójcik 20, Raymond Ntiege 54

Niestety polonistom na Saharze nie udało się powstrzymać faworyzowanego Lecha Poznań. Spotkanie zaczęło się źle, goście prowadzili już od 2 minuty. Polonia wyrównała w 20 minucie, ale w 28 minucie Lech prowadził już 3:1. W II połowie nasz zespół strzelił dość szybko gola, ale wyrównać się nie udało. Polonia przegrała 2:3.

W następnej kolejce „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Cracovią, ale mecz ten został przełożony z 9 września na 20 września (godz. 15:00).

***

CLJ U-17: GKS Bełchatów – Polonia Warszawa 1:5 (1:1)
bramkiBłażej Tłaczała 34, Aleksander Gawarecki 62 i 64, Paweł Pakieła 75, Mikołaj Zarzecki 89

Z kompletem punktów z Bełchatowa wróciła Polonia. Nasz zespół na wyjeździe rozbił GKS Bełchatów. Po pierwszej połowie nie zanosiło się na jednak na pogrom, do przerwy był remis 1:1. Co więcej, to rywale strzelili jako pierwsi, ale nasz zespół wyrównał po 2 minutach. W drugiej połowie strzelały już tylko „Czarne Koszule”.

Następny mecz w sobotę. O 14:00 na Saharze Polonia zmierzy się z Motorem Lublin. Rywal po 4 kolejkach ma 6 pkt., o 2 mniej od Polonii. Lublinianie wygrali dwa domowe spotkania i przegrali dwa mecze wyjazdowe.

***

CLJ U-15: Wisła Płock – Polonia Warszawa 0:6 (0:4)
bramkiJakub Tyszkiewicz, Antoni Kapusta (x2), Marcel Dziewa, Paweł Tyszko, Filip Kołodziejski

Jeszcze w lepszym stylu na wyjeździe wygrał zespół u-15. Polonia pokonała 6:0 Wisłę Płock. Mecz był już właściwie rozstrzygnięty do przerwy. Nasz zespół po pierwszej połowie prowadził 4:0.

W następnej kolejce poloniści zmierzą się na własnym boisku z Łódzką Akademią Futbolu. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 19:00. Rywale po 3 spotkaniach mają 2 pkt. na koncie, w ostatniej kolejce przegrali 1:8 z Legią. Polonia z kompletem punktów jest liderem.