Podsumowanie kolejki w CLJ (27.08-28.08)

Trzecia kolejka w CLJ znów upłynęła pod znakiem remisów polonijnych zespołów, występujących w CLJ. Punktami z rywalami podzieliła się drużyna u-19 i u-17. Z wygranej mogli się jednak cieszyć najmłodsi poloniści – zespół u-15.

Raymond Ntiege

CLJ U-19: Odra Opole – Polonia Warszawa 1:1 (0:0)
bramki: Raymond Ntiege 58

Remisem zakończył się wyjazdowy mecz Polonii z Odrą Opole. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie Polonii udało się wyjść na prowadzenie w 58 minucie. Niestety wyniku nie udało się utrzymać. W 82 minucie rywal rywal wyrównał i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W następnej kolejce przez Polonią ciężkie zadanie. Nasz zespół zagra na własnym boisku z Lechem Poznań. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 11:00. Rywal po 3 kolejkach ma 6 pkt., czyli o jeden więcej od „Czarnych Koszul”

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – Cracovia 3:3 (0:1)
bramki: Paweł Pakieła, Bartosz Bąkiewicz 82, Nikodem Gimel 90

Remisem zakończył się także mecz Polonii u-17. Nasz zespół na Saharze podzielił się punktami z Cracovią. Do przerwy w lepszych humorach byli goście, którzy prowadzili 1:0. W 59 minucie Cracovia podwyższyła prowadzenie, ale trzy minuty później „Czarne Koszule” odpowiedziały golem. Od 75 minuty goście znów mieli przewagę dwóch bramek, ale nasz zespół nie załamał się. W 82 minucie Polonia strzeliła na 2:3, a w doliczonym czasie udało się wyrównać.

Teraz przed polonistami starcie z GKS-em Bełchatów. Polonia z GKS-em zagra na wyjeździe w sobotę o 12:00. Rywal po 3 kolejkach ma 3 pkt na koncie. Bełchatowianie zdobyli je w ostatniej kolejce, pokonując 3:0 Motor Lublin.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – AP Junior Białstok 6:1 (4:0)
bramki: Antoni Kapusta 10, Filip Kołodziejski 17, 23 i 30; Maksymilian Koc 60 i 76

Drugi mecz i druga wygrana Polonii w CLJ u-15. Nasz zespół na własnym boisku rozgromił 6:1 AP Junior Białystok. Przewaga „Czarnych Koszul” została już uwidoczniona w 1 połowie. Do przerwy nasz zespół prowadził 4:0. Klasycznym hat trickiem popisał się Filip Kołodziejski, który w 13 minut zdobył 3 bramki. W drugiej połowie poloniści dołożyli dwa trafienie. Rywal honorowe trafienie zaliczył przy prowadzeniu polonistów 5:0.

Teraz polonistów czeka pierwszy mecz wyjazdowy. W sobotę o 13:30 „Czarne Koszule” zmierzą się w Płocku z Wisłą. Rywal, tak jak Polonia, ma po 2 meczach 6 pkt. na koncie.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (Facebook)