Polonia – FC København po latach…

Przy okazji batalii Rakowa Częstochowa z FC København o Ligę Mistrzów warto wspomnieć o konfrontacji jaką w 1999 r. z FC København stoczyła Polonia Warszawa w Pucharze Intertoto.

Poloniści wygrali w 1/8 finału w Kopenhadze 3:0. Na K6 skończyło się 1:1. Był to miły akcent w przygotowaniach letnich kiedy to podopieczni Dariusza Wdowczyka i Jerzego Engela finalnie awansowali do finału, w którym ulegli francuskiemu FC Metz (0:5, 1:1).

04.07.1999 – 1/8 finału
FC København – Polonia Warszawa 0:3 (0:0)
bramki: Igor Gołaszewski 64, Przemysław Boldt 75, Arkadiusz Kaliszan 83

Polonia: Maciej Szczęsny – Przemysław Boldt, Mariusz Pawlak, Arkadiusz Kaliszan, Tomas Žvirgždauskas – Mateusz Bartczak (55. Igor Gołaszewski, 85 Jarosław Mazurkiewicz), Arkadiusz Bąk, Donatas Vencevičius, Jacek Dąbrowski (75. Emmanuel Ekwueme) – Tomasz Moskal, Emmanuel Olisadebe

10.07.1999 – 1/8 finału
Polonia Warszawa – FC København 1:1 (1:0)
bramki: Piotr Dziewicki 18

Polonia: Maciej Szczęsny – Przemysław Boldt (80. Tomasz Ciesielski), Mariusz Pawlak, Tomas Žvirgždauskas – Mateusz Bartczak, Donatas Vencevičius, Arkadiusz Bąk, Piotr Dziewicki, Jacek Dąbrowski – Tomasz Moskal (85. Piotr Kosiorowski), Emmanuel Olisadebe (74. Jarosław Mazurkiewicz)

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Polonia – FC København po latach…

  1. A tak poważnie na 31 lat istnienia tego klubu 25 razy byli w pierwszej trójce w lidze duńskiej. Chyba mają najwyższy % zdobytych medali do rozegranych sezonów ze wszystkich klubów w Europie (80%). A na pewno są w czołówce.

  2. Minelo 24 lata a my dalej bez stadionu
    To pokazuje jak wladze Warszawy przyczynily sie do niebytu Poloni.
    A swoja droga czy wogle ktos z klubu
    Patrzy na rece tych z ratusza …bo z tego co Prezes mowil w wywiadzie to wladze ratusza prubuja wybrac najmniej ekonomiczny finansowo wariant i po prostu go nie zrealizowac bo maja doswiadczenie ze nicht z klubu tego nie monitoruje…i robia co chca i nastepne 24 lata mina bez stadionu jak nicht tego nie bedzie monitorowal i nekal tych zapracowanych dzialaczy co tak to jusz kolo 30 lat ciagle ciezko pracuja nat tym projektem a stadionu jak nie bylo tak nie ma.

Dodaj komentarz