Podsumowanie kolejki w CLJ (19-20.08)

Sobota była bardzo udany dla drużyn Polonii, występujących w CLJ. Wszystkie trzy zespoły wygrały swoje spotkania.

Antoni Grzelczak

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Raków Częstochowa 2:1 (1:0)
bramki: Antoni Grzelczak 3, Bartosz Wójcik 90

Tydzień temu w meczu z Wisłą Kraków Polonia straciła dwa punkty w doliczonym czasie, a tym razem doliczony czas przyniósł polonistom zwycięską bramkę. „Czarne Koszule” świetnie rozpoczęły spotkanie, prowadząc już od 3 minuty po bramce Antoniego Grzelczaka. Rywale wyrównali w 51 minucie. Gdy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem, w czwartej minucie doliczonego czasu 3 punkty polonistom zapewnił Bartosz Wójcik, wprowadzony na boisku w 83 min.

Teraz przed „Czarnymi Koszulami” wyjazd do Opola. Polonia zagra w sobotę o 12:00 na wyjeździe z Odrą. Rywale w pierwszej kolejce przegrali u siebie 1:2 z Lechem, a w drugiej wygrali na wyjeździe 2:1 z Cracovią (bramkę dla krakowian strzelił Kacper Śmiglewski).

***

CLJ U-17: Hutnik Kraków – Polonia Warszawa 2:8 (1:5)
bramkiBłażej Tłaczała 9 i 18, Alexander Gawarecki 27, 45 i 60; Dawid Radomski 41 i 69, Paweł Pakieła 87

W jeszcze lepszym nastroju mogą być zawodnicy zespołu u-17. „Czarne Koszule” na wyjeździe rozbiły 8:2 krakowskiego Hutnika. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie już w 9 minucie, ale po 15 minutach było 1:1. Remis utrzymywał się tylko przez 3 minuty, a do przerwy było już 5:1 dla naszego zespołu. W drugiej połowie pierwsi strzelili gospodarze, ale potem gole zdobywała już tylko Polonia.

Teraz przed polonistami ciężkie zadanie. W piątek o 12:00 na własnym boisku „Czarne Koszule” zmierzą się z Cracovią. Rywale wygrali dwa pierwsze spotkania – z Motorem Lublin i GKS-em Bełchatów.

***

CLJ U-15:Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 4:1 (0:1)
bramki: Paweł Tyszko 58, 64 i 78; Marcel Dziewa 69

Od wygranej rozgrywki rozpoczął zespół u-15, choć mecz lepiej zaczął się dla gości. Rywale prowadzili do 58 minuty. Wtedy jednak „Czarne Koszule” wyrównały, a potem udało się dołożyć jeszcze trzy trafienia. Duży udział w wygranej miał Paweł Tyszka, który popisał się klasycznym hat trickiem.

W najbliższą sobotę Polonia ponownie zagra na własnym boisku. Nasi zawodnicy zmierzą się w sobotę o 17:00 z AP Junior Białystok. Rywale w pierwszej kolejce ulegli na własnym boisku 1:6 Legii.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (Facebook)