Kosiorowski: Postaramy się coś do tej ligi wnieść

Na łamach „Gazety Wyborczej” (lub jak niektórzy wolą Sport.pl) pojawił się wywiad Jakuba Seweryna z dyrektorem sportowym Polonii, Piotrem Kosiorowskim. Było o poszukiwaniach nowych zawodników, o budowie działu skautingu i celu klubu na ten sezon.

Piotr Kosiorowski, Rafał Smalec

Kosiorowski przyznał, że awans do I ligi poprawia szanse pozyskiwania zawodników, ale nie jest takie proste. – Szuka się stosunkowo łatwo, ale trudniej ich przekonać do podpisania kontraktu, haha. To dość długi proces, nieraz się trzeba sporo napocić.

Dyrektor sportowy pokusił się także o ocenę poprzedniego sezonu, w którym Polonia uzyskała promocję do I ligi. O sukcesie „Czarnych Koszul” zdecydowała solidność, organizacja i dobry duch zespołu. „Kosior” podkreśla także rolę trenera Rafała Smalca, który zdołał przeforsować swój styl gry, która okazała się drużyną bardzo dobrze zorganizowaną, powtarzalną i z charakterem, grającym do końca.

Kosiorowski w rozmowie z „GW” twierdzi, że trzeba sobie to jasno powiedzieć – nie będziemy faworytem I ligi, bo będą w niej kluby dużo bogatsze i bardziej doświadczone od Polonii, ale postaramy się coś do tej ligi wnieść. A kogo teraz szuka Polonia? (…) poszukujemy bramkarza, ale też chcemy pozyskać zawodników jeszcze na inne pozycje. „Czarne Koszule” szukają napastnika, wahadłowego i środkowego obrońcy.

Na razie pracuje sam, bo w klubie nie ma działu skautingu. Kosiorowski pracuje sam. Wstępnie pojawił się postulat rozbudowy, ale został odsunięty w czasie. Może po zakończeniu okienka transferowego ten dział zostanie wreszcie stworzony, a dyrektor uzyska cennych współpracowników.

Zdaniem dyrektora sportowego celem zespołu jest utrzymanie, ale i zbudowanie zespołu, który w przyszłości powalczy o Ekstraklasę. o jest nasz główny cel, a czy to się uda w tym sezonie, w przyszłym, czy za dwa lata, trudno powiedzieć. Teraz jesteśmy beniaminkiem i sam jestem ciekaw, na ile będzie stać nasz zespół.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Kosiorowski: Postaramy się coś do tej ligi wnieść

  1. Z wypowiedzi p. Kosiorowskiego wynika, że zaistniała pilna potrzeba zbudowania działu skautingu. Inaczej problem z pozyskaniem wartościowych zawodników będzie się pogłębiał. Jedna osoba nie jest w stanie sama tego ogarnąć. Widać wyraźnie zastój w transferach do klubu. Jesteśmy kopciuszkiem 1 ligi na tym polu.

  2. Kazdy pozadny klub ma stadion baze treningowa no i skauting…bez skautingu przy odpowiednich trenerach no i dyrektorze sportowym ktorego mamy od chyba 3 lat da sie wylowic odpowiednich zawodnikow przy odpowiednich ofertach finansowych gorzej jesli sie nie ma bazy treningowej do i marketingowo jesli sie nie ma nowoczesnego stadionu…niedlugo jak jusz pisalem Prezes bedzie musial podjac decyzje …np jesli go nie stac finansowo ogarnac 1 lige to jest w zanadrzy JW jak widac nie mowiacy nie…i jusz z duzo mniejszym temperamentem tylko trzeba chciec rozmawiac….ale ja mysle ze Greg jest w stanie finansowo sam to ogarnac tylko pytanie czy udadza sie transfery zeby druzyna swoja gra byla w stanie zapelnic stadion…..

    1. Na razie to JW lansuje się na legendzie Polonii wypowiadając się do rozmaitych Pudelków. Sprawdźcie Google News

Dodaj komentarz