MKS dalej z seniorską drużyną w „okręgówce”

Duży fb przekazał informację dotyczącą seniorów MKS-u Polonia Warszawa. W sezonie 2023/24 MKS Polonia Warszawa będzie kontynuował, istniejący już 4 lata, projekt gry w seniorskiej lidze okręgowej.

MKS Polonia, zgłaszając w ostatnich dniach w MZPN młodzieżowe zespoły do rozgrywek na kolejny sezon, podtrzymał chęć dalszej gry w rozgrywkach seniorskich! Będzie to warszawska liga okręgowa (VII poziom rozgrywkowy w Polsce). Nie oznacza to jednak reaktywacji zespołu seniorów, który rozpadł się rok temu, ale kontynuowanie przyjętego właśnie natenczas rozwiązania, czyli gry juniorami z drużyny U-19 zarówno w CLJ U-19, jak i w seniorskiej lidze okręgowej.

Przez ostatni rok rozwiązanie takie doskonale zdawało egzamin. Juniorzy niełapiący się w danej kolejce do kadry CLJ U-19 grali w seniorskich rozgrywkach i dzięki temu albo nie tracili rytmu meczowego (rocznik 2004), albo zdobywali niezbędne doświadczenie do gry w CLJ U-19 w nadchodzącym sezonie (rocznik 2005)! Całym przedsięwzięciem dowodził trener zespołu U-19 Adam Chmielewski, który w trakcie sezonu co tydzień przed każdą kolejką dzielił zespół na dwie drużyny, z których jedna grała w elitarnej młodzieżowej CLJ U-19, zaś druga w seniorskiej lidze okręgowej. Było to możliwe, ponieważ kadra zespołu trenera Chmielewskiego liczyła ok. 45 zawodników. Nowy zespół Polonii U-19 na ten moment liczy ok. 35 zawodników. Oznacza to, że MKS-owych działaczy czeka okres wytężonej pracy w kierunku pozyskania brakującej mniej więcej 10-tki graczy w wieku juniora starszego (roczniki 2005 i 2006).

Adam Chmielewski

Przypomnijmy, że drużyna seniorów w akademii MKS Polonia Warszawa powstała latem 2019 roku i przez trzy sezony grali w niej głównie byli wychowankowie oraz trenerzy drużyn młodzieżowych. Sporadyczne występy zaliczali także zawodnicy z wąskiej kadry CLJ U-19. Po trzech latach funkcjonowania w powyższej formule (MKS-owi seniorzy wywalczyli w tym czasie dwa awanse), wraz z odejściem z klubu trenera Jakuba Stęszewskiego, zespół opuścili wszyscy seniorscy zawodnicy (odeszli głównie do Polonii II Warszawa, która awansowała do nowo utworzonej mazowieckiej V ligi). W związku z tym postanowiono przekonstruować szczyt piramidy szkolenia w akademii MKS Polonia i utworzono jeden duży zespół Polonii U-19 złożony z dwóch najstarszych roczników (wtedy 2004 i 2005).

W sezonie 2022/23, walcząc dzielnie na dwóch frontach, zajęli oni 9. miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-19 i 8. miejsce w warszawskiej lidze okręgowej.

Sezon 2023/24 będzie drugim, w którym młodzieżowe orły sokoły trenera Chmielewskiego zawalczą zarówno w juniorskiej ekstraklasie, jak i w twardych seniorskich zawodach.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz