Kaznowska zapowiada start modernizacji

Na Interii pojawił się nowy artykuł dotyczący modernizacji stadionu Polonii. Z ustaleń Olgierda Kwiatkowskiego wynika, iż magistrat planuje rozpoczęcie modernizacji obiektów przy Konwiktorskiej 6 już w przyszłym roku!

Od czasu awansu Polonii jestem pytana, szczególnie w mediach społecznościowych, co dalej. To są prace, których nie widać, ale one są intensywne i trwają – powiedziała wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska. – Trwa obecnie procedura przygotowania zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Powinna zakończyć się na początku przyszłego roku. Do tego czasu pozwolenie na budowę już będzie. Myślę, że zgodnie z harmonogramem jesienią przyszłego roku rozpocznie się budowa. Pan prezes obiecał, że do 2028 roku będzie Ekstraklasa? W takim razie będziemy się spieszyć, żeby do tego czasu przebudować stadion Polonii – dodała Kaznowska.

Źródło: Interia.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

19 thoughts on “Kaznowska zapowiada start modernizacji

 1. „Jesienią przyszłego roku rozpocznie się budowa…” – tak dzisiaj brzmi zdanie pani Kaznowskiej.
  Poprawcie mnie, ale byłem przekonany, że niedawno mówiła, że jeszcze tegorocznej jesieni będzie ogłoszony przetarg na budowę.

  Rok w te, czy wewte – w sumie co to za różnica.

  1. „Rozpocznie się budowa”, a „ogłoszony przetarg na budowę” to dwie różne kwestie. Przetarg też musi swoje potrwać, więc jeśli zapowiadała że ogłoszą go w tym roku, to realne jest że budowa ruszy w przyszłym.
   Nie zmienia to jednak faktu, że miastu nie można ufać i dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę.

  2. Oczywiście, że termin przetargu i termin rozpoczęcia budowy to dwie odrębne kwestie. Ale znów nie tak odległe od siebie w czasie.
   Czy celowo pani Kaznowska nie mówi o terminie przetargu ?

 2. Gdybym był na miejscu GN to sprawy awansu do Ekstraklasy (czy walczyć w tym sezonie, czy w przyszłym) zostawiłbym do konsultacji z księgowymi oraz właśnie ratuszem. Awans rok w rok sportowo jest możliwy, ale przynajmniej wypadałoby to omówić z panią Kaznowską, żeby ich nie stawiać w trudnym położeniu przy inwestycji

 3. Dlaczego Zarząd nie przejmuje obiekty Polonii na własność poprzez instytucję „zasiedzenia”?
  Aby przejąć na własność zajmowaną nieruchomość, w tym wypadku „w złej wierze” potrzeba 30 lat.
  Warunek spełniony. Reszta jest łatwa i prosta. Mój kolega prowadził sprawę zasiedzenia ziemi na Ursynowie, terenu SGGW – sprawa duzo trudniejsza i poszło elegancko.
  Dośc proszenia się i umizgów. walczyć z dziadami.

  1. Niestety nie ma ciągłości użytkownika, chyba że MKS jest ponad 25lat.
   Natomiast reprywatyzacja dla stowarzyszenia skupiającego wszystkie kluby/dyscyplliny powinno być możliwa.

  2. Posiadacz zależny nie może zasiedzieć nieruchomości. Mamy umowę z Aktywną Warszawą na wynajem obiektu.

 4. Właścicielem gruntu, a więc i wszystkich budynków, które na nim stoją jest miasto Warszawa. Aktywna Warszawa to jest jakiś sztuczny twór (pośrednik, zarządca) nie mający żadnego tytułu prawnego do nieruchomości.

  1. Aktywna Warszawa nie ma osobowości prawnej. Jest jednostką organizacyjną m.st. W-wy. Jedynie i aż administruje i zarządza obiektami sportowymi (Legia, Polonia, Hutnik). Udostępnia też odpłatnie w/w obiekty. Powinna też budować, przebudowywać oraz remontować obiekty sportowe. Kierownikiem obiektów Polonii jest Maciej Dąbrowski. Wszelkie umowy AW podpisuje w imieniu m.st.W-wy, jako że sama nie ma osobowości prawnej. W sądzie składa się wniosek o zasiedzenie nieruchomości przeciwko dotychczasowemu właścicielowi. Podstawą jest użytkowanie w złej wierze 30 lat.

  2. Całkowicie zgadzam się z Opinią Mr Słonecznego, że jako najemca klub Polonia jest posiadaczem całkowicie zależnym od właściciela i nie może zasiedzieć nieruchomości. Do tego prawo ma tylko posiadacz samoistny.

 5. To niech ta madra pani odpowie czemu wszystkie dokumenty na budowe stadionu legi zalatwili w 12 miesiecy a stadion caly powstal od zaczecia do otwarcia w 2 lata….
  Ja jej niewierze i tyle …cos wymysla zobaczycie inaczej by nie odciagali by tej budowy tyle lat…
  A co ta pani powie o osrodku treningowym dla wszystkich druzyn potrzebujacych ze Stolicy jak w Lodzi powstal….ma jakas odpowiedz.

  1. Stadion Legii był decyzją polityczną. Właściciel klubu wystawił Platformie Obywatelskiej rachunek za pozytywne pokazywanie PO w trakcie rządów pierwszego PiSu 2005-2007 oraz krycie afer PO, gdy ona dorwała się do władzy. TVN, TVN24 i Legia miały tego samego właściciela

  2. @Karczma Żyda Jankiela – uważaj na słowa, już jedna pani polityk dostała wyrok za takie „insynuacje” 😉 Chociaż nie ukrywam, że w mojej ocenie masz rację 😉

 6. A my się napalamy , a tu nic prędzej nie powstanie. Gdyby była dobra wola, toby nam oddali w dzierżawę ziemię pod stadion pod warunkiem działalności sportowej na 99 lat.
  I wówczas Nitot by sam zbudował stadion do spółki z JW.
  Szkoda gadać, tylko nasz awans do ekstraklasy nieco zmotywuje Ratusz.

 7. Na przykladzie Puszczy zecziwiscie widac ze dopiero Extraklasa potrawi wyzwolic dobra wole u samorzadowcow …bo wtedy klub jest na swieczniku i tego sie boja przykre to ale tak to w Polsce niestety wyglada no to Prezesie trabic wsiadanego i marsz na Extraklase wtedy rstusz sam bedzie zabiegal zeby tylko temat do tv nie trafil.

Dodaj komentarz