Polonia żegna się z siedmioma piłkarzami

Klub za pomocą swoich social mediów poinformował o rozstaniach. Z Polonią pożegna się aż siedmiu zawodników. Kilka rozstań wisiało w powietrzu…

Michał Fidziukiewicz, Rafał Smalec

Poza wspominanymiw tygodniu: Grzegorzem Aftyką (wraca po wypożyczeniu do Puszczy Niepołomice) i Krystianem Pieczarą odchodzą: Michał Brudnicki, Michał Fidziukiewicz i Marcin Pieńkowski. Dodatkowo po zakończeniu wypożyczenia klub pożegnał Filipa Balcewicza (wraca do Miedzi Legnica) i Antoniego Borkiewicza (wraca do akademii MKS Polonia Warszawa).

Fidziukiewicz był najskuteczniejszym napastnikiem Polonii w sezonie 2022/23, w którym zdobył 11 goli. Niestety słabsza wiosna i świetna forma Pawła Tomczyka spowodowała gorszą skuteczność i decyzję o rozstaniu.

Brudnicki mimo dobrych występów jesienią nie zdołał wygrać rywalizacji z Jakubem Lemanowiczem.

Pieńkowski dość szybko jesienią złapał uraz, przez który nie doszedł do pewnej sprawności. Balcewicz i Borkiewicz w większości grali dla drużyny rezerw.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

8 thoughts on “Polonia żegna się z siedmioma piłkarzami

 1. Powyższe oznacza, że chcemy coś zdziałać w 1szej lidzę.
  Napastnik drugi niezbędny , bramkarz i wahadłowi, jeden dobry obrońca.
  Czyli potrzebujemy 5 solidnych zawodników. Minimum .
  Dzieje się, szybko postawiona sprawa – wierzę że wielu z wymienionych pogra na poziomie 2giej ligi.
  A my musimy myśleć do przodu.

  1. Odeszło czterech ludzi, którzy byli w kiepskiej dyspozycji wiosną. Nie zdecydowano się na wykupienie/przedłużenie wypożyczenia z trzema, którzy nie przekonali…

   Nie szukałbym więcej. Na razie bez 3-4 nowych nazwisk nie wiadomo co będziemy chcieli w I lidze. Także spokojnie!

 2. Grunt że szybkie decyzje, niepewność to czasami zła cecha. A my musimy za 3 tygodnie mieć gotową kadrę.
  Czy Radaszkiewicz jest w ogóle uwzględniany ? Trudno w tych sprawach cokolwiek sensownego napisać ale….

 3. Należy podziękować Panom, którzy tyle trudu włożyli w wywalczenie awansu. Taki jednak los piłkarza – jedni odchodzą, a drudzy przychodzą.
  Co do samych personaliów. Byłem przekonany, że odejdzie Lemanowicz, a zostanie Brudnicki. Moim zdaniem poziom obu jest podobny, ale ponoć spodziewamy się dobrego i to młodzieżowca na bramce – zatem ten, który zostanie pewnie i tak usiądzie na rezerwie.
  Z obrony dobrze, że został Majsterek, ale jeśli dojdzie rutynowany stoper to on pewnie pójdzie na wypożyczenie, aby grał, a nie się tylko przyglądał. Balcewicz nie przebił się i należało się spodziewać jego odejścia
  Aftyka i Pieńkowski – dla nikogo to nie jest niespodzianka. Wchodzili na końcówki, jeśli już wchodzili. Został Wawszczyk – sądziłem, że on też odejdzie, ale jak widać się obronił. Na wahadłach należy spodziewać się wzmocnień, bo samym Fadeckim i Biedrzyckim nie damy rady podołać tej lidze.
  Wobec pozostania Piątka środek pola pewnie się wzmocni i będziemy grać dwójką z trójki Piątek, Marciniec i Koton. Choć wcale bym się nie zdziwił, gdyby do środka pola na pozycję nr 8 ktoś mocny do nas dołączył. Dwie, jak to ktoś celnie nazwał „oszukane dziesiątki” są raczej zaklepane dla Michalskiego, Bajdura i Kluski – choć i tu może zagrać Koton. Tu chyba nie będzie wzmocnień.
  Za to raczej będzie drugi napastnik do rywalizacji z Tomczykiem. To, że się obronił Junior to dla mnie niespodzianka.
  To taka moja piknikowa układanka.
  A jak będzie ? Dyrektor Kosiorowski i trener Smalec mają to na pewno już poukładane. I w ciszy dogrywają odpowiednio te sprawy. Prezes Nitot obiecał środki to mają za co łowić. Jestem też przekonany, że zgranych repów nam nie ściągną – niech te repy lenią się gdzieś indziej.
  Dużo nadziei nam narobił swoją obecnością na meczu nasz były właściciel Pan Wojciechowski. Oby jego wizyta była zapowiedzią graczy, którzy z marszu nam wywalczą Ekstraklasę.

  1. Należy mieć na względzie że Junior, Wawzczyk, Majsterek i Mikłoajewski mają dłuższe kontrakty (2024/2025), stąd klub nie mógł wydać oświadczenia o nieprzedłużaniu umów.
   Według mnie nikt z tej czwórki nie jest piłkarzem na I ligę – kto wie, czy nie będą poinformowani żeby rozglądali się za innym pracodawcą.

  2. „Dużo nadziei nam narobił swoją obecnością na meczu nasz były właściciel Pan Wojciechowski. Oby jego wizyta była zapowiedzią graczy, którzy z marszu nam wywalczą Ekstraklasę.”

   nieee, mysle ze obecnosc Wojciechowskiego byla z innego, dosc prozaicznego powodu: Canal+ krecil po prostu tego dnia dokument o Polonii Warszawa (bylo tego dnia tez zaproszonych kilka innych osob kojarzonych z Polonia)

 4. Trzeba pochwalić. Zmiany logiczne. Dla mnie głupotą jest zostawienie Fadeckiego. On sobie w tej lidze nie pogra. Nie ma potencjału. Talent na 2-3 ligę ale nie wyżej. Pieczara w swoim czasie rokował o wiele lepiej.

Dodaj komentarz