Podsumowanie kolejki w CLJ (27-28.05)

To był bardzo dobry weekend dla MKSu. Za najważniejsze wydarzenie należy uznać utrzymanie Polonii w CLJ u-17, któremu towarzyszyło rozbicie na wyjeździe trzeciej drużyny ligi. Wygrać w delegacji udało się też zespołowi u-19, który dzięki temu na kolejkę przed końcem wywalczył utrzymanie. 

Franciszek Antkiewicz

CLJ U-19: Raków Częstochowa – Polonia Warszawa 1:3 (1:0)
bramki: 
Piotr Ubański 68, Franciszek Antkiewicz 79, Raymond Ntiege 87

Końcówka sezonu nie była najlepsza w wykonaniu Polonii. Po kilku porażkach nasza drużyna zaczęła niepokojąco zbliżać się do strefy spadkowej. Na szczęście w przedostatniej kolejce „Czarne Koszule” niespodziewanie na wyjeździe pokonały trzeci Raków Częstochowa i w ten sposób poloniści zapewnili sobie utrzymanie w CLJ. Do przerwy prowadzili gospodarze, ale po tym jak w 66 minucie jeden z rywali zobaczył czerwoną kartkę, „Czarnym Koszulom” udało się trafić trzy razy do siatki. Kolejnego gola dołożył Piotr Urbański, który zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

W ostatniej kolejce CLJ „Czarne Koszule” zmierzą się na Saharze ze Śląskiem Wrocław. Rywale zajmują 13 miejsce (najwyższe w strefie spadkowej). We Wrocławiu było 2:0 dla Polonii. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 12:00.

***

CLJ U-17: AKS SMS Łódź – Polonia Warszawa  1:5 (1:2)
bramki: Paweł Kosmalski 27 i 35, Marcel Adamczyk 75, Piotr Kuśmider 85, Ivan Metlushko 90

Polonia przez większość sezonu była w strefie spadkowej, ale po ostatnich dwóch wygranych z rzędu udało się ją naszemu zespołowi opuścić. Mimo to, przed ostatnią kolejkę można było mieć spore obawy, czy Polonia pozostanie w CLJ u-17. Nasza drużyna grała na wyjeździe z trzecim AKS-em SMS Łódź. Polonia sprawiła jednak dużą niespodzianką i na wyjeździe rozbiła rywali 5:1, choć to przeciwnicy strzelili jako pierwsi gola. Duży udział w wygranej miał bramkarz Michał Kircun, który przy stanie 2:1 obronił karnego. Ostatecznie Polonia skończyła sezon na 9 miejscu. Docenić trzeba trenera Krzysztofa Chrobaka. Doświadczony trener przejął zespół po 10 kolejce, gdy ten miał 5 pkt. na koncie. W następnych 20 spotkaniach Polonia zdobyła 31 pkt (w tym okresie lepsze było tylko 5 zespołów).

***

CLJ U-15: AKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 2:2 (0:2)
bramki:  
Maksymilian Opaciński 7, Damian Poczwardowski 12

Polonia zremisowała na wyjeździe z liderem, ale może mieć poczucie ogromnego niedosytu. „Czarne Koszule” prowadziły do przerwy 2:0, a bramkę wyrównującą rywal strzelił w 5 minucie doliczonego czasu, grając w dziesięciu (czerwona kartka w 70 min.). Gdyby udało się dowieźć wygraną, „Czarne Koszule” objęłyby pozycję lidera.

W ostatniej kolejce czekają nas derby. Polonia zagra na Saharze z Legią, początek w sobotę o 14:00. W pierwszym spotkaniu było 1:1. Rywal zajmuje 4 miejsce, tuż za Polonią.

Author: muchomor

2 thoughts on “Podsumowanie kolejki w CLJ (27-28.05)

  1. Brawo trener Chrobak za uratowanie U17 przed degradacja i brawo MKS za wyniki ktore osiga patrzac na dysproporcje w warunkach jakie istnieja na tym szczeblu ktory reprezentuje MKS…ze tak bogate miasto sie tego nie wstydzi to szok i czerwona kartka dla wladz stolicy …pamietak jak Hanka z Koznowska sie lansowaly z 15 lat temu ze dzieci sie rowno traktuje i….15 lat minelo i w Warszawie nie ma boisk do grania w pilke nie mowie jusz o godziwych warunkach ..baraki splesniale dalej stoja z kibelkami…moze trzeba by bylo zorganizowac autokar dla ratusza i zaprosic na wycieczke do biednej Lodzi zeby zobaczyli ta dysproporcje co oni Warszawskim dzieciom zapewniaja…wstyd.

Dodaj komentarz