Czterech juniorów sprawdzanych przez trenera Smalca

Sezon prawie się kończy. Trener seniorskiej Polonii Rafał Smalec nie czeka na letnie przygotowania. Sprawdza juniorów z akademii MKS-u Polonia Warszawa. Dziś na treningu miał okazję przyjrzeć się czterem graczom z pola.

Piotr Urbański

Byli to: Franciszek Antkiewicz, Kacper Jakóbczyk i Piotr Urbański z zespołu CLJ U-19 oraz Antoni Nerek z zespołu CLJ U-17.

Antkiewicz (rocznik 2004) w trwającym sezonie zdobył dla „Czarnych Koszul” 9 bramek w rozgrywkach CLJ U-19. Jest skrzydłowym. Miał już okazję trenować z zespołem trenera Smalca zimą, wystąpił wówczas w sparingu z trzecioligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Jakóbczyk (rocznik 2004) to ofensywny środkowy pomocnik. Podobnie jak Antkiewicz miał już w ostatnich miesiącach okazję zaprezentować swoje umiejętności trenerom „jedynki”. W CLJ U-19 zanotował w tym sezonie 5 goli.

Urbański (rocznik 2004) to najskuteczniejszy zawodnik ekipy trenera Adama Chmielewskiego. W trwającej edycji rozgrywek zaliczył 15 trafień, co czyni go na ten moment wiceliderem klasyfikacji strzelców CLJ U-19. Jest napastnikiem.

Nerek (rocznik 2006) to ofensywny środkowy pomocnik, który w trwającym sezonie był jedną z wiodących postaci w zespole CLJ U-17 (z tego zespoły trafił do „jedynki” Nikita Vasin). Na swoim koncie w zakończonych w miniony weekend rozgrywkach ligowych zapisał 6 zdobytych bramek. Do akademii przyszedł 3,5 roku temu z Agape Białołęka, sprowadzał go Maciej Wesołowski.

W treningu miał również wziąć udział napastnik Paweł Kosmalski (rocznik 2006), jednak uraz odniesiony w trakcie niedzielnego meczu CLJ U-17 uniemożliwił mu pojawienie się dziś na boisku. Paweł w sezonie 2022/2023 w rozgrywkach do lat 17 zdobył dla „Czarnych Koszul” 10 bramek.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Czterech juniorów sprawdzanych przez trenera Smalca

  1. Z tego co sie orientuje pierwszenstwo na zespol seniorow i oni monitoruja tych zawodnikow przez caly sezon wiec obarczanie Olczaka troche nie jest na miejscu.
    Powodzenia chlopaki i obyscie przypadli do gustu trenerom jedynki
    Trzeba budowac zaplecze tak zeby mogli trenowac z jedynka a jednoczesnie sie ogrywac w dwojce i jak sie beda wyrozniac to musza dostawc sanse w jedynce tak to powinno wygladac ..bo na dzis to nie widze plynnosci zawodnicy z jedynki nie blyszcza w dwojce i to na 6 szczeblu rozgrywkowym…jedynka na 1 lige potrzebuje 18 wyrownanych zawodnikow nie patrzac w metryke i 6/8mlodych perspektywicznych ktorzy dostaja szanse treningow z jedynka i graja dla dwojki az do momentu ze trenerzy z jedynki okresla czy sa gotowi do jedynki czy rezygnujemy i selekcjonujemy nowych tak to jest na zachodzie i tak powinno byc w Polsce jeszcze tylko zeby PZPN zmadrzal i zdjol w centralnych ligach wymogl mlodziezowcow dobry zawodnik ma sie obronic sam niezagladajac w metryke tak jak jest na rynku pracy mlodzi maja naciskac ale nie dostawac nic bez walki.

Dodaj komentarz