Podsumowanie kolejki w CLJ (20-21.05)

Miniony weekend był dość udany dla MKS-u. Co prawda przegrał zespół u-19, ale niezwykle ważne zwycięstwo odniosła drużyna u-17. Kolejne 3 pkt. zgarnęli też zawodnicy Polonii u-15.

Kacper Jakóbczyk

CLJ U-19:Polonia Warszawa – Górnik Zabrze 0:2 (0:2)

Niestety nie udało się polonistom sprawić niespodzianki. Zespół u-19 przegrał na własnym boisku z będącym w czołówce Górnikiem Zabrze. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Porażka spowodowała, że przewaga nad strefą spadkową to już tylko 6 pkt. „Czarne Koszule” nie mogą być zatem jeszcze w pełni spokojne o utrzymanie. Co prawda zostały tylko dwie kolejki, ale w ostatniej poloniści zagrają na własnym boisku z najlepszą drużyną ze strefy spadkowej – Śląskiem Wrocław.

W najbliższej kolejce o wygraną będzie bardzo trudno. „Czarne Koszule” na wyjeździe zagrają z Rakowem Częstochowa. Rywal zajmuje trzecie miejsce. Na Saharze rywale wygrali 4:3. Początek spotkania w sobotę o 12:00.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – Widzew Łódź  2:0 (1:0)
bramki: Antoni Nerek 13, Paweł Kosmalski 76

Polonia wygrała drugi mecz z rzędu z rywalem w walce o utrzymanie i zrobiła tym samym duży krok w stronę utrzymania. Na kolejkę przed końcem Polonia ma 2 pkt. przewagi nad strefą spadkową.

W ostatnim spotkaniu CLJ przed polonistami jednak bardzo ciężki mecz. Polonia na wyjeździe zagra z AKSem SMS Łódź. Rywal zajmuje trzecie miejsce i świetnie czuje się na własnym boisku. Spotkanie zostanie rozegrany w niedzielę o 13:00.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa  – UKS SMS Łódź 4:1 (2:1)
bramki:
Karol Sokołowski 9 i 25, Bruno Jakubowski 74, Damian Poczwardowski 78

Polonia zgodnie z oczekiwaniami pokonała ostatni zespół ligi. Spotkanie rozpoczęło się jednak niespodziewanie. To rywale wyszli pierwsi na prowadzenie, już w 7 minucie. Po dwóch minutach Polonia już wyrównała, a do przerwy było 2:1 dla „Czarnych Koszul”. W drugiej połowie już tylko nasz zespół strzelał.

W przedostatniej kolejce Polonia na wyjeździe zagra z AKS-em SMS Łódź. Początek w sobotę o 12:00. Na Saharze nasza drużyna pokonała rywali 2:1. AKS jest pierwszy w tabeli, ale ma tylko 2 pkt. przewagi.