Podsumowanie kolejki w CLJ (06.05-07.05)

To nie był udany weekend dla Polonii w CLJ. Kolejny raz przegrał zespół u-19. W bardzo ważnym spotkaniu w kontekście walki o utrzymanie porażkę poniosła drużyna u-17. Na pocieszenie wygrała Polonia u-15.

CLJ U-19: Korona Kielce – Polonia Warszawa 3:1 (2:0)
bramka: Mateusz Majbański 86

Trwa kryzys najstarszej drużyny, występującej w CLJ. Zespół u-19 przegrał czwarty raz z rzędu. Tym razem poloniści ulegli Koronie Kielce. Polonia przegrywała do przerwy 0:2. Zdobyć bramkę „Czarnym Koszulom” udało się dopiero w końcówce spotkania, gdy było już 3:0 dla Korony. W efekcie kolejnej porażki sytuacja w tabeli zaczyna robić się nieciekawa. Polonia spadła na 10 miejsce i przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko 5 pkt. Do końca pozostały 4 kolejki.

Jeśli Polonia chce uniknąć nerwówki w końcówce sezonu, w najbliższej kolejki musi koniecznie wygrać. „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z przedostatnią Lechią Gdańsk. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o 12:00.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – Podlasie Biała Podlasa 1:2 (0:2)
bramkiAdam Borkowski 90

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja zespołu u-17. Polonia przegrała na własnym boisku z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Na Saharze „Czarne Koszule” przegrały 1:2 z Podlasiem Biała Podlaska. Tym samym Polonia nie wykorzystała szansy na wyjście ze strefy spadkowej, „Czarne Koszule” tracą 3 pkt. do bezpiecznego miejsca, które zajmuje Podlasie.

W najbliższej kolejce kolejny mecz z rywalem w walce o utrzymanie. Polonia zagra na wyjeździe w sobotę z Hutnikiem Warszawa. Rywal ma 1 pkt. więcej.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa 2:0 (2:0)
bramki: Karol Sokołowski 7, Maksymilian Opaciński 14

Na pocieszenie przyszedł zespół u-15. Młodzi poloniści wygrali drugie spotkanie z rzędu. Dzięki wygranej „Czarne Koszule” zrównały się punktami z Legią Warszawa, która zajmuje drugie miejsce.

Przed polonistami spora szansa na trzecią wygraną z rzędu. Nasz zespół w najbliższy weekend zmierzy się z przedostatnią Jagiellonią Białystok. Początek wyjazdowego spotkania w sobotę o 12:00. Na Saharze Polonia wygrała 1:0.

Author: muchomor

1 thought on “Podsumowanie kolejki w CLJ (06.05-07.05)

Dodaj komentarz