Podsumowanie kolejki w CLJ (22-23.04)

Nie był to udany weekend w wykonaniu Polonii. Na wyjeździe przegrał zespół u-19. Porażkę odniósł także drużyna u-17 w bardzo ważnym spotkaniu w kontekście walki o utrzymanie. Punkt zdobyła natomiast Polonia u-15.

CLJ U-19: Zagłębie Lubin – Polonia Warszawa 6:3 (3:1)
bramki:
Piotr Urbański 15 i 70, Dawid Łącki 90

Wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin zaczęło się bardzo dobrze. Polonia prowadziła od 15 minuty. Niestety potem doszli do głosy rywale. Do przerwy było już 1:3, a w 63 minucie 5:1. W końcówce spotkania Polonia zdołała zmniejszyć rozmiar porażki. Ostatecznie gospodarze wygrali 6:3. W efekcie drugiej porażki z rzędu Polonia zaliczyła kolejny spadek w tabeli –  na 7 miejsce.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zmierzą się na Saharze z Cracovią. Początek spotkania w sobotę o 11:00. Rywal walczy o utrzymanie i zajmuje teraz 12 pozycję – pierwsze bezpieczne miejsce. W Krakowie Polonia wygrała 1:0.

***

CLJ U-17: Resovia Rzeszów – Polonia Warszawa 2:1 (0:0)
bramki: Marcel Adamczyk 76

Polonia dobrze sobie radziła wiosną, urywając kilka razy punkty faworytom. Niestety ostatnio wyniki już nie są tak korzystne, Polonia w ten weekend zaliczyła trzeci mecz z rzędu bez wygranej. Co gorsza, nasz zespół musiał uznać wyższość bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie i tym samym pozostał w strefie spadkowej. Drugi raz rzędu „Czarne Koszule” nie dokończyły meczu w jedenastu, tym razem nasz zawodnik wyleciał z boiska w 59 minucie, cztery minuty po bramce gospodarzy.

W najbliższej kolejce Polonia zagra u siebie z Cracovią, która zajmuje 10 miejsce i ma 5 pkt. przewagi. Początek spotkania w sobotę o 14:00. W Krakowie był remis 2:2.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – Varsovia Warszawa  2:2 (1:1)
bramka
: Mateusz Pająk 22, Maksymilian Opaciński 59

Drugi remis z rzędu młodych polonistów. Polonia zaczęła dobrze, jako pierwsza strzeliła gola. Niestety rywale szybko wyrównali, już po 9 minutach. W drugiej części obydwa zespoły strzeliły jeszcze raz i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Nasz zespół spadł na 4 miejsce w tabeli, ale nad strefą spadkową Polonia ma 8 pkt. przewagi.