Podsumowanie kolejki w CLJ (06.04.2023)

Ostatnia kolejka w CLJ została rozegrana przez polonistów w czwartek. Tym razem nie udało się „Czarnym Koszulom” wygrać we wszystkich spotkaniach CLJ, ale dwa zwycięstwa i remis to wyniki, które też należy uznać za satysfakcjonujące.

Eryk Kowalewicz

CLJ U-19: Escola Varsovia – Polonia Warszawa 1:2 (0:1)
bramki:
Eryk Kowalewicz 7, Piotr Urbański 53

Polonia była faworytem tego spotkania i udźwignęła to miano. Nasz zespół pokonał na wyjeździe 2:1 Escolę Varsovia. Nasz zespół szybko wyszedł na prowadzenie, już w 7 minucie było 1:0 dla Polonii. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy „Czarne Koszule” podwyższyły prowadzenie. W 72 minucie odpowiedziała Escola, ale więcej bramek już nie padło w tym spotkaniu. Wygrana pozwoliła na kolejny awans w tabeli, z szóstego miejsca na czwarte. Ścisk w tabeli jest jednak ogromny. Jagiellonia Białystok, najbliższy rywal Polonii, zajmuje 9 miejsce, ale traci tylko 3 pkt. do Polonii.

Spotkanie z Jagiellonią zostanie rozegrane w sobotę 12:00 na Saharze. Na wyjeździe „Czarne Koszule” wygrały 3:1.

***

CLJ U-17: Escola Varsovia – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)
bramki:
Paweł Kosmalski 31

Po dwóch wygranych z rzędu Polonia tym razem zremisowała. „Czarne Koszule” mogą trochę żałować, bo jako pierwsze strzeliły gola. Nasz zespół prowadził od 31 minuty. Niestety w 52 minucie rywal wyrównał i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. To jednak cenny punkt, bo pozwolił wreszcie opuścić polonistom strefę spadkową.

Przed polonistami za chwilę seria spotkań z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Wcześniej jednak mecz z drużyną z czołówki. Na Saharę przyjedzie druga Jagiellonia Białystok. Początek o 17:00. W Białymstoku „Czarne Koszule” przegrały 6:1.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 2:1 (1:0)
bramki
: Jakub Kowalski 6, Karol Sokołowski 80+4

Miłą niespodziankę sprawili poloniści w CLJ u-15. Nasz zespół pokonał u siebie liderujący AKS SMS Łódź. Blisko było jednak, by poloniści stracili punkty. Rywal wyrównał w drugiej minucie doliczonego czasu, ale dwie minuty później Polonia zdołała odpowiedzieć i tym samym zgarnąć 3 pkt. Nasz zespół awansował na drugie miejsca, a strata do lidera – AKS-u, zmniejszyła się do 1 pkt.

Teraz przed polonistami derby. W sobotę o 13:00 na wyjeździe „Czarne Koszule” zmierzą się z Legią. Rywal zajmuje 3 miejsce i traci 3 pkt. do Polonii, ale ma jedno spotkanie mniej rozegranie.