Podsumowanie weekendu w CLJ (25-26.03)

Miniony weekend był wyjątkowo udany dla drużyn MKS-u Polonia Warszawa. Wszystkie trzy drużyny występujące w CLJ wygrały swoje spotkania.

Jan Piasek

CLJ U-19: Pogoń Szczecin – Polonia Warszawa 3:4 (2:2)
bramki: Kacper Jakóbczyk 15, Jan Piasek 35, Piotr Urbański 49, Piotr Jarnicki 88

To był szalony mecz. Polonia szybko wyszła prowadzenie już w 15 minucie, ale nie cieszyła się z niego długo, rywale wyrównali w 27 minucie. Potem taki scenariusz powtarzał się jeszcze dwukrotnie, „Czarne Koszule” 2:1 wgrywały przez 6 minut, a 3:2 przez 3 minuty. Na szczęście czwartego gola nasi zawodnicy strzelili w 88 minucie i tym razem już rywale nie zdołali odrobić strat.

CLJ U-19: Wisła Kraków – Polonia Warszawa 3:1 (2:1)

We wtorek dokończone zostało spotkanie pierwszej wiosennej kolejki, które zostało przerwane po pierwszej połowie ze względu na opady śniegu przy prowadzeniu Wisły 2:1. Niestety rywal dołożył jeszcze jedno trafienie i ostatecznie wygrał 3:1.

Po 20 kolejkach Polonia zajmuje 8 miejsce z 30 pkt., ale dziewiąte Zagłębie Lubin ma tylko 2 pkt. straty przy jednym spotkaniu rozegranym mniej. W tabeli jest jednak spory ścisk, do czwartego miejsca strata wynosi tylko 4 pkt. W najbliższej kolejce o trzy punkty nie powinno być ciężko. W sobotę o 11:00 „Czarne Koszule” zmierzą się na Saharze z Miedzią Legnica. Rywal zajmuje ostatnie miejsce, mając zaledwie 8 pkt. na koncie. Jesienią było 3:2 dla Polonii.

***

CLJ U-17: Polonia Warszawa – Korona Kielce 3:2 (1:1)
bramki: Marcel Adamczyk 21 i 87; Kacper Nowak 86

Kolejny dobry wynik polonistów z zespołem czołówki. Nasz zespół pokonał u siebie 3:2 Koronę Kielce, która była trzecia przed tą kolejką. Wynik robi tym większe wrażenie, że w 83 minucie to Korona wyszła na prowadzenie. Na szczęście poloniści zdołali jeszcze strzelić dwa gole i zgarnąć cenne 3 pkt.

Wygrana niestety nie pozwoliła jeszcze Polonii opuścić strefy spadkowej, ale nasz zespół na razie grał z ligowym topem. W sobotę ważne spotkanie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Polonia zagra o 16:30 na Saharze z ŁKS-em Łódź, który jest tuż za „Czarnymi Koszulami” ze stratą 2 pkt.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
bramki: Mateusz Pająk 62

Po dwóch dotkliwych porażkach nareszcie przełamanie. „Czarne Koszule” pokonały na własnym boisku Jagiellonię Białystok 1:0. Jedyna bramka padła w drugiej połowie.

W najbliższej kolejce polonistów czeka wyjazd do Łodzi. W sobotę o 15:00 nasza drużyna zagra z UKS-em SMS Łódź. Rywale zajmują ostatnie miejsce, ale mają tylko 3 pkt. straty do „Czarnych Koszul”.