Prezes Znicza o zamknięciu stadionu dla gości

Na łamach portalu TVP Sport, Marcina Grubka, prezes Znicza Pruszków, który odniósł się do faktu ograniczeń podczas sobotniego meczu Znicz – Polonia i nie wpuszczenia zorganizowanej grupy fanów gości z Warszawy.

My jako klub jesteśmy otwarci na kibiców. Chcieliśmy ich przyjazdu i do końca trwały rozmowy w tej sprawie z komendantem powiatowym. Przed każdym meczem policja robi dokładny przegląd zabezpieczeń. Kibice na forach internetowych umawiali się na niecenzuralne zachowania. Policja podjęła taką decyzję i było to poza nami. Do końca zabiegaliśmy o to, żeby fani Polonii mogli wejść na stadion. Mam nadzieję, że Centrum Kultury i Sportu zastosuje się do zaleceń komendanta i poprawi zabezpieczenia na stadionie – powiedział TVP Sport prezes Grubek.

Na stadionie pojawiła się spora delegacja Polonii, na czele z właścicielem Grégoirem Nitotem. Podczas spotkania na trybunach nie wydarzyło się nic niepokojącego. Zza pruszkowskiego stadionu gospodarzy wspierała grupa kibiców Legii Warszawa. Możliwej konfrontacji z fanami Polonii była się tamtejsza policja. Poloniści całkowicie odpuścili wyjazd na mecz.

Nasze relacje z Polonią są poprawne. To jest sport i jesteśmy za tym, że piłka nożna musi być dla kibiców. Zawsze będziemy walczyć o każdego kibica. Nie jest tak, jak myśleli fani Polonii, że nie chcemy ich obecności na stadionie. Już w tym tygodniu poprawialiśmy zabezpieczenia i nadal będziemy nad tym pracować – dodał Grubek.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Prezes Znicza o zamknięciu stadionu dla gości

  1. Polonia awansowała w maju 2022. Kalendarz rozgrywek, a więc termin meczu Polonii w Pruszkowie był znany w lipcu 2022. Do meczu było zatem co najmniej 7 m-cy. Prezes Znicza i komendant z Pruszkowa zaczęli myśleć o organizacji na 2 tygodnie przed tym meczem. Takie jest oficjalne tlumaczenie… Także nie róbmy k*rwy z logiki.

  2. Żaden zakaz, kto chciał wejść to wszedł. Byliśmy na meczu i normalnie dopingowaliśmy. Oczywista bez ltsk czy bluzgiew. Razem nazbierało się pewnie około 10 polonistów plus jeden ziomeczek od Cracovii – pozdrowionka! Nawet na 90minut podane jest 300 osob a podobno mogło wejść 199 🙂 Na przyszłość proponuje aby sie nie zniechęcać jakimiś tam obostrzeniami.

Dodaj komentarz