Podsumowanie weekendu w CLJ (11-12.03)

Nie był to udany weekend dla młodzieży z MKS-u. Swoje spotkania przegrały zespoły u-15 i u-17. Do przerwy gorsza od rywali była także drużyna u-19, ale jej mecz nie został dokończony ze względu na intensywne opady śniegu.

Antoni Grzelczak

CLJ U-19: Wisła Kraków – Polonia Warszawa (2:1) [mecz przerwany]
bramka: Kacper Jakóbczyk 17

Polonia dobrze rozpoczęła spotkanie i jako pierwsza strzeliła bramkę w meczu z sąsiadem w tabeli. Do przerwy to jednak już rywale prowadzili. Druga część spotkania nie została jednak rozegrana ze względu na intensywne opady śniegu. Mecz będzie dokończony w innym terminie.

Teraz polonistów czekają derby. W sobotę o 12:00 na Saharze „Czarne Koszule” zmierzą się z Legią Warszawa. Rywale zajmują miejsce w strefie spadkowej, ale między trzynastą Legią i siódmą Polonią są tylko 4 punkty różnicy (Polonia ma 1 mecz mniej rozegrany). Jesienią było 4:3 dla rywali.

***

CLJ U-17: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 2:1 (0:1)
bramki: Piotr Kuśmider 31

Polonia mocno walczyła o to, by jako pierwsza urwać punkty Legii na jej boisku. Nasz zespół prowadził do przerwy. W drugiej części rywale strzelili jednak dwie bramki i zgarnęli 3 punkty. Nasz zespół pozostaje zatem w strefie spadkowej.

W sobotę kolejny mecz z zespołem z czołówki. O 17:00 Polonia zmierzy się na Saharze z piątą Wisłą Płock. W pierwszym spotkaniu płocczanie wygrali 6:5.

***

CLJ U-15: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 1:4 (0:4)
bramki: Maciej Olszewski 72

Niestety kompletnie nie wyszedł zespołowi u-15 drugi tegoroczny mecz. Polonia przegrała u siebie aż 1:4 z Escolą. Mecz był rozstrzygnięty już właściwie po pierwszej połowie.

Teraz polonistów czeka wyjazd do Płocka. W sobotę o 12:00 Polonia zagra tam z Wisłą. Rywale zremisowali dwa pierwsze spotkanie.