Abramowicz debiutuje w Ekstraklasie w barwach Jagiellonii

Ekstraklasowy debiut w barwach Jagielloni Białystok zaliczył dziś były bramkarz warszawskiej Polonii Sławomir Abramowicz, który zaliczył 90 minut w wygranej przez „Jagę” 2:1 konfrontacji  z Górnikiem Zabrze, w ramach 24 kolejki PKO BP Ekstraklasy.

AbramowiczTrzeba przyznać, że niedawny golkiper „Czarnych Koszul” dobrze wykorzystał swoją szansę, broniąc 4 strzały zawodników Górnika, w tym Rafała Janickiego w doliczonym czasie gry, dając się zaskoczyć jedynie w 24 minucie po ładnym i precyzyjnym uderzeniu zza pola karnego mistrza świata z 2014 roku – Lukasa Podolskiego.

Występ wychowanka Victorii Sulejówek na pomeczowej konferencji prasowej docenił także szkoleniowiec Jagiellonii Maciej Stolarczyk:  Z powodu choroby wypadł nam Zlatan Alomerović, a kontuzja Israela Puerto była już wcześniej znana. Zawodnicy, którzy czekali na grę i dziś dostali szansę, dali pozytywny impuls zespołowi. Pochwały należą się Sławkowi Abramowiczowi (…).